Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 4749
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pobicie na Starym Zdroju

Środa, 23 listopada 2022, 9:49
Aktualizacja: 9:51
Autor: red
Wałbrzych: Pobicie na Starym Zdroju
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci drugiego komisariatu zatrzymali dwóch wałbrzyszan w wieku 25 i 38 lat. Jak się okazało, pijani w momencie zdarzenia agresorzy, pobili dwoje lokatorów jednego z budynków na Starym Zdroju, kiedy ci zwrócili im uwagę na zakłócanie ładu i porządku na klatce schodowej.

Pokrzywdzeni w poprzednią środę zgłosili się do komisariatu informując, że dzień wcześniej zostali zaatakowani przez dwóch nieznanych im mężczyzn na klatce schodowej budynku przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu. Pijani mężczyźni mieli pobić 48-latkę i 50-latka, po tym jak właśnie ci lokatorzy zwrócili uwagę agresorom na niewłaściwe zachowanie na terenie wspólnoty. Pokrzywdzony był bity rękoma i kopany po całym ciele, a pokrzywdzona - kiedy stanęła w obronie męża - uderzona przez jednego ze sprawców pięścią w twarz, doznając poważniejszych obrażeń głowy. Dodatkowo sprawcy zagrozili obojgu pokrzywdzonym pozbawieniem życia.

Podjęte przez funkcjonariuszy drugiego komisariatu bezpośrednio po zgłoszeniu działania, doprowadziły do wytypowania, kto jest odpowiedzialny za popełnienie przestępstwa i ostatecznie do zatrzymania obu podejrzanych. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych w poprzedni piątek przy ul. Pocztowej w Wałbrzychu.

Obaj wałbrzyszanie podczas czynności procesowych przyznali się do popełnionego czynu. Swoją agresję tłumaczyli nadmiarem wypitego alkoholu. Za udział w pobiciu, a przy tym doprowadzenia do poważniejszych obrażeń ciała u pokrzywdzonej kobiety, mogą teraz trafić za kraty więzienia na 5 lat. Decyzją prokuratury obaj objęci zostali dozorem policyjnym oraz mają zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
7%
Smuci
4
15%
Złości
19
70%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group