Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 2207
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pochwal się swoim talentem i zgarnij 7 tys. zł

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 6 maja 2013, 9:00
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Jeśli śpiewasz, tańczysz, tworzysz kabaret lub grasz w zespole – zgłoś się do Dolnośląskiej Ligii Talentów. Pula nagród wynosi 15 tys. zł. Na zgłoszenia czekamy do 8 maja.

Dolnośląska Ligia Talentów to przegląd amatorskiej twórczości artystycznej solistów i zespołów z terenu Dolnego Śląska. Pierwsze przesłuchania do eliminacji już 11 maja w Kamiennej Górze, gdzie zostanie wyłoniona dwudziestka najciekawszych artystów. I to oni 25 maja powalczą w Głuszycy, podczas eliminacji, o trzy miejsca w finale, jaki będzie miał miejsce jesienią Teatrze Polskim we Wrocławiu. Pula nagród to 15 tys. zł (I miejsce: 7 tys. zł, II miejsce – 5 tys. zł; III miejsce – 3 tys. zł) oraz promocja twórczości.

W ramach konkursu wykonawcy będą mieli za zadanie prezentację jednego utworu muzycznego lub pokazu scenicznego (piosenka, pieśń, przyśpiewka, piosenka biesiadna, forma teatralne, kabaretowa, taneczna i inna przyjęte przez organizatora), z dowolnym akompaniamentem (akompaniator, zespół instrumentalny, półplayback – kaseta audio, CD, MD lub a cappella) lub przy zastosowaniu własnej aranżacji sceny.

Dla uczestników z terenu byłego woj. wałbrzyskiego (powiat dzierżoniowski, świdnicki, wałbrzyski, kłodzki, ząbkowicki, kamiennogórski, jaworski oraz miasto Wałbrzych) przesłuchania wstępne do eliminacji będą miały miejsce 11 maja o godz. 10.00 w Centrum Kultury w Kamiennej Górze. Aby zakwalifikować się do wstępnych przesłuchań, należy zgłosić swój udział drogą e-mailową lub osobiście do 8 maja (szczegóły na stronie www.dolita.pl).

Organizatorem Dolnośląskiej Ligii Talentów jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, a współorganizatorami: Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy, Starostwo Powiatowe w Głogowie, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu oraz Burmistrz Miasta Strzelina. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął marszałek Radosław Mołoń.

Relacja z poprzedniej edycji oraz wszelkie niezbędne informacje nt. DLT na stronie www.dolita.pl. Fragmenty koncertu inauguracyjnego, w którym zaprezentowali się finaliści I edycji DLT, można obejrzeć na FB, gdzie Dolnośląska Liga Talentów posiada swoje oficjalne konto.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group