Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5717
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Podejrzane badania

Czwartek, 4 listopada 2021, 12:23
Aktualizacja: 12:55
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Podejrzane badania
Fot. użyczone
Powiatowy Rzecznik Konsumenta w Wałbrzychu ostrzega przed zaproszeniami na "bezpłatne" badania medyczne.

Do skrzynek mieszkańców Wałbrzych i gmin Powiatu Wałbrzyskiego trafiają ulotki informujące o „bezpłatnym” bezpiecznym i bezinwazyjnym badaniu diagnostycznym.

Jak czytamy w ulotce skan wykonywany jest pod kątem układu krążenia, systemu trawiennego, choroby reumatycznej czy też poziomu witamin, minerałów i metali ciężkich w organizmie. Dodatkowo też badanie pulsoksymetrem – saturacja i puls. Najpierw jednak trzeba się zarejestrować na takie spotkanie.

Na samym dole ulotki, niestety bardzo drobnym drukiem, zamieszczona jest informacja, że w trakcie oczekiwania na wynik, ok. 1,5 godz., odbędzie się część wykładowa i handlowa. Może się okazać, że rzeczywistym celem spotkania jest przede wszystkim sprzedaż drogich produktów i usług, często za zawyżone, wielotysięczne kwoty.

Apelujemy więc do mieszkańców, aby nie korzystali z podobnych zaproszeń, jak też przestrzegły przed tym swoich bliskich, zwłaszcza osoby starsze. Stan ich zdrowia może być wykorzystany w akcji sprzedażowej (skutkującej dużymi stratami materialnymi), jak też narażony na uszczerbek ze względu na aktualną sytuacje pandemiczną.

Jak wyjaśnia Anna Juszczyszyn-Sroka – do rzeczników konsumentów w całym kraju oraz Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów corocznie wpływają skargi na nieuczciwe praktyki podczas pokazów handlowych organizowanych w hotelowych restauracjach, salach konferencyjnych, domach kultury. Mimo prowadzonych licznych akcji edukacyjno-informacyjnych dla konsumentów i podmiotów wynajmujących sale na tego typu pokazy oraz licznych postępowań w stosunku do nieuczciwych przedsiębiorców, potrzebne są zmiany systemowe, które wyeliminują znaczną część nieprawidłowości i ochronią konsumentów. Stosowne regulacje prawne zostały już przygotowane. Do czasu ich uchwalenia sami musimy jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Działalność nieuczciwych przedsiębiorców staje się bowiem coraz bardziej agresywna. Dlatego też przypominam, jak zadbać o swoje interesy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
7
27%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
5
19%
Złości
11
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group