Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1662
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podsumowanie działań prewencyjno–kontrolnych pn. „Nowy Rok”

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Wtorek, 2 stycznia 2018, 14:31
Aktualizacja: 18:04
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Zgodnie z zapowiedzią wałbrzyscy policjanci od 29 grudnia 2017 roku do 1 stycznia 2018 roku prowadzili działania prewencyjno–kontrolne pod kryptonimem „Nowy Rok”.

W czasie trwania akcji „Nowy Rok” funkcjonariusze wałbrzyskiej drogówki skontrolowali w sumie 312 pojazdów. Na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przebadano 994 kierujących. Ujawniono trzy osoby, które wsiadły za kierownicę po alkoholi. Niechlubnym rekordzistą był 64-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który miał prawie 2,7 promila alkoholu w organizmie. 97 kierujących popełniło wykroczenia polegające na przekroczeniu prędkości. 4 osoby nie zapięły pasów bezpieczeństwa.

W trakcie prowadzonej akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na:
- stan trzeźwości,
- przestrzeganie ograniczeń prędkości,
- stosowanie pasów bezpieczeństwa,
- stan techniczny pojazdów,
- sposób przewożenia dzieci oraz ładunków.

Ponadto funkcjonariusze sprawdzali stosowanie elementów odblaskowych przez osoby piesze poruszające się drogami po zmroku poza obszarem zabudowanym. W tym wypadku ujawniono 1 osobę, która nie posiadała odblasków. Z naszej strony zachęcamy do noszenia odblasków nawet tam gdzie przepisy tego nie wymagają, ponieważ jak wiemy elementy odblaskowe na odzieży mogą uratować nasze życie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group