Wałbrzych: Podsumowanie XVI Toyota Półmaraton Wałbrzych

Piątek, 4 września 2015, 10:38
Autor: Katarzyna Szwarc
Wczoraj na terenie Aqua Zdroju odbyła się konferencja prasowa podsumowująca tegoroczny XVI Toyota Półmaraton Wałbrzych.

W spotkaniu udział wzięli m.in. prezes Aqua Zdroju – Mariusz Gawlik, wiceprezydent Miasta Wałbrzycha – Zbigniew Nowaczyk oraz przedstawiciele wielu lokalnych instytucji, sponsorów i mediów, którzy podczas trwania półmaratonu byli zaangażowani na wiele różnych sposobów – od dopingu, przez pomoc medyczną, na relacjach z imprezy kończąc. W ramach podziękowań wszyscy reprezentanci otrzymali pamiątkowe dyplomy, okolicznościowe koszulki oraz medale.

Dodatkowo w ten poniedziałek przekazano nagrodę specjalną – samochód – który mógł trafić do każdego, kto zdecydował się na wystartowanie w wałbrzyskim biegu. Toyotę odebrał Zdzisław Oleksy z Kamiennej Góry.

W sumie w XVI Toyota Półmaraton Wałbrzych wystartowało niemalże 1800 zawodników z 10 krajów, w tym z tak odległych państw jak Wietnam, Kenia czy Angola. Prezydent Miasta Wałbrzycha – Roman Szełemej – ukończył bieg na 998 miejscu, zaś w kategorii mężczyzn 55 lat uplasował się na 35 pozycji.

Triumfatorem biegu okazał się Kenijczyk – Moses Kipruto Kibire. Drugie miejsce zajął jego rodak – Joel Maina Mwangi, zaś jako trzeci na metę dobiegł Ukrainiec – Dmytro Lashyn. Wśród pań zwyciężyła Ukrainka – Valeriya Solgari, która pokonała biegaczki z Kenii – Stellah Jepngetich Barsosio i Gladys Cheboi.

Po wielkim sukcesie tegorocznych zawodów, planowana jest kolejna edycja wałbrzyskiego półmaratonu. Następna impreza odbędzie się 21 sierpnia 2016 roku i już teraz wszyscy chętni biegacze mogą się na nią zapisać. Szczegóły na stronie głównej Toyota Półmaraton Wałbrzych – www.polmaraton.walbrzych.pl