Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3099
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Poker i biznes – jakie podobieństwa łączą te dwa światy?

Czwartek, 15 kwietnia 2021, 6:36
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Poker i biznes – jakie podobieństwa łączą te dwa światy?
Fot. użyczone
Poker to popularna gra, w którą grywa miliony ludzi na całym świecie. Niezwykły urok tej gry wynika z faktu, że  jej zasady są bardzo proste, jest niezwykle towarzyski, daje szansę na wygranie sporych pieniędzy, a strategii uczymy się całe życie. Podobieństwa między sukcesem w grach i w biznesie są liczne i warto zająć się tym aspektem w tych trudnych ekonomicznie czasach.

Wygrywanie w pokerze, podobnie jak w biznesie polega na określaniu gdzie masz przewagę, mierzeniu swoich szans, zaufaniu swoim instynktom i ciągłemu doskonaleniu swoich umiejętności. 

Identyfikacja przewagi

Czy kiedykolwiek spotkałeś genialnego przedsiębiorcę, któremu nie udaje się odnieść sukcesu, bez względu na to, ile razy próbuje? Może spotkałeś pozornie nieudolnego przedsiębiorcę, który wbrew logice odnosi sukces? Sukces w pokerze i biznesie zależy od "namierzenia" odpowiedniej sytuacji w której masz przewagę nad konkurencją. W pokerze jest to określane jako "selekcja gier" i polega na znalezieniu gry, w której masz wystarczająco dużą przewagę nad przeciwnikami, aby zmaksymalizować swoje szanse na wygraną. W biznesie to Twoja przewaga konkurencyjna daje ci przewagę nad rywalami i maksymalizuje Twoje szanse na sukces. Zarówno pokerzysta, jak i przedsiębiorca muszą zdać sobie sprawę z tego, że równowaga konkurencyjna zmienia się w czasie, a to co kiedyś było przewagą, teraz może stać się ujemną wartością oczekiwaną.

Zaufaj Instynktowi

Ponadczasowe powiedzenie biznesowe mówi, że nie możesz zarządzać tym, czego nie mierzysz. Zarówno w pokerze, jak i w biznesie, obliczanie kursów (odds) i oczekiwanej wartości jest niezwykle istotne. Prawdopodobieństwo w pokerze odgrywa bardzo ważną rolę, podobnie jak psychologia i zarządzanie kapitałem. To właśnie z tych powodów poker jest najpopularniejszą grą karcianą na całym świecie. Najlepsi pokerzyści na świecie nie zawsze są jednak matematycznymi geniuszami, opierają się za to na lekcjach jakie wynieśli z milionów rozdań, które rozegrali w swoim życiu. Łączą swoje doświadczenia, kursy i niewerbalne sygnały od przeciwników, przeprowadzając szybką analizę sytuacji i na jej podstawie podejmują decyzję. Podobnie, odnoszący sukcesy przedsiębiorcy często polegają na swoim przeczuciu oraz znajomości rynku przy podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych. Ufanie swojemu instynktowi może być przerażająco propozycją, zwłaszcza gdy stawka rośnie, jednak tylko w ten sposób, ucząc się na własnych błędach, będziesz w stanie w późniejszym czasie podejmować bezbłędne decyzje.

Nigdy nie przestawaj się uczyć

Na koniec nie wolno zapominać o uniwersalnym punkcie, nie tylko dla biznesu i pokera. Zarówno odnoszący sukcesy pokerzysta, jak i przedsiębiorca rozumieją, że nigdy nie mogą przestać się uczyć i doskonalić, niezależnie od tego jaki sukces do tej pory odnieśli lub jakie mają osiągnięcia. W pokerze gracze czytają książki, omawiają rozdania na internetowych grupach dyskusyjnych i uczestniczą w szkoleniach pokerowych, aby poprawić swoją grę. Przedsiębiorcy również się edukują poprzez czytanie, uczestnictwo w spotkaniach biznesowych, konferencjach branżowych i doskonalą swoje umiejętności, aby pozostać na topie w swoich branżach. Nigdy nie przestają się uczyć i ciągle znajdują nowe sposoby doskonalenia się w konkurencyjnym środowisku biznesowym.

Poker i biznes oferują niezrównane możliwości zarobku dla tych, którzy są w stanie je wykorzystać. Tylko od Ciebie zależy, czy będziesz potrafił wykorzystać ten potencjał.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group