Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3180
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Policjanci aktywni w okresie wakacji

Poniedziałek, 23 lipca 2012, 16:23
Aktualizacja: 16:24
Autor: red
Wałbrzych: Policjanci aktywni w okresie wakacji
Fot. red
Trwają wakacje. Jak co roku w tym czasie wałbrzyscy policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjne na drogach dla bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców powiatu.

Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników dróg oraz wszystkich pieszych i rowerzystów.

Okres wakacji ściśle wiążę się z podróżami. Najczęstszym błędem kierowców jest łamanie przepisów ruchu drogowego w zakresie przekraczania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Tylko w lipcu wałbrzyska policja ujawniła aż 153 wykroczenia przekroczenia dozwolonej prędkości. Pamiętajmy, że czasem chęć dotarcia na miejsce wypoczynku kilka minut wcześniej może spowodować, że nie dojedziemy tam już nigdy.

Policjanci przypominają również o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. W tym miesiącu policja nałożyła 82 mandaty karne za niestosowanie pasów. Te proste czynności minimalizują skutki nagłego hamowania pojazdu, czego przy wakacyjnym natężeniu ruchu na drogach nie brakuje. Funkcjonariusze apelują o zwrócenie uwagi na innych użytkowników dróg szczególnie tych najmłodszych, którzy jako piesi i rowerzyści nie zawsze mają świadomość własnych błędów. Przed tragediami na drodze chroni ostrożność oraz umiejętność przewidywania i szybkiego reagowania na różne sytuacje. Pamiętajmy, że brawura, brak wyobraźni i nie uwzględnianie praw innych użytkowników ulic, może doprowadzić do poważnego nieszczęścia.

Do najczęściej popełnianych błędów przez kierowców zalicza się nieprawidłowe cofanie, omijanie, skręcanie, wymijanie oraz wyprzedzanie. Policjanci apelują, by nie przechodzić w miejscach niedozwolonych i nie narażać siebie na niebezpieczeństwo. Tylko w lipcu funkcjonariusze ujawnili 148 tego typu wykroczeń. W lipcu zatrzymano też 86 nietrzeźwych kierowców.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group