Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 3192
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży gotówki i odzyskali część pieniędzy

Piątek, 12 stycznia 2018, 6:39
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży gotówki i odzyskali część pieniędzy
Fot. KMP Wałbrzych
Do kradzieży 18 tysięcy złotych doszło w miniony weekend przy ul. Głównej w Boguszowie–Gorcach. Dzięki szybkiej interwencji policjantów sprawca został zatrzymany, a część skradzionej gotówki odzyskana.

6 stycznia 2018 roku w godzinach wieczornych dwaj mężczyźni spotkali się, by razem spożywać alkohol w jednym z mieszkań w Boguszowie-Gorcach. Kiedy właściciel lokalu poszedł do toalety, jego znajomy dokładnie sprawdził szafki i z jednej z nich ukradł około 18 tysięcy złotych, a następnie uciekł. Poszkodowany próbował go dogonić. To mu się nie udało. Sprawcy w trakcie ucieczki na ulicę wypadła jednak gotówka w kwocie 3600 złotych.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc, niezwłocznie po uzyskaniu zgłoszenia rozpoczęli działania operacyjne w celu zatrzymania złodzieja. Patrolując rejon służbowy przy ul. Sieniewicza w tej miejscowości po godzinie 23.00 natrafili na mężczyznę, który wizerunkiem pasował do osoby wskazanej przez poszkodowanego.

Okazało się, że działania przyniosły pozytywny efekt i 34-letni boguszowianin został zatrzymany. Przy nim funkcjonariusze ujawnili, a następnie zabezpieczyli, blisko 8 tysięcy złotych. Mężczyzna podczas czynności procesowych przyznał się do popełnionego czynu, za który grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group