Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6347
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Policjanta w twarz

Piątek, 17 czerwca 2022, 11:31
Aktualizacja: 13:15
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Policjanta w twarz
Fot. KMP Wałbrzych
Kiedy w miniony wtorek późnym wieczorem policjanci przeprowadzali kontrolę drogową w centrum miasta, ustalili, że kierujący jest osobą poszukiwaną. Wtedy to 19–latek wraz z będącą z nim 20–latką słowami wulgarnymi znieważyli policjantów. Młoda kobieta dodatkowo naruszyła nietykalność cielesną jednego z mundurowych.

Policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy we wtorkowy wieczór patrolowali Śródmieście pilnując porządku publicznego. Kiedy byli na ul. Młynarskiej zauważyli przejeżdżający samochód osobowy z dwójką młodych osób wewnątrz i postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującego oraz wymagane uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

Młody mężczyzna podawał fałszywe dane personalne, ale mundurowi szybko ustalili jak się nazywa i to, że jest poszukiwany przez sąd celem umieszczenia go w zakładzie poprawczym. Nie miał także prawa jazdy, a kierowany przez niego pojazd ubezpieczenia i aktualnych badań techniczny. Wiedząc, że na tym skończyła się jego podróż, młody mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego zaczął ubliżać policjantom słowami wulgarnymi, a wtórowała mu będąca z nim jego 20-letnia partnerka. Kobieta uderzyła nawet jednego z funkcjonariuszy w twarz.

Oboje sprawcy przestępstwa ostatecznie zostali zatrzymani i noc spędzili w różnych celach wałbrzyskiej komendy. Następnego dnia 20-latka usłyszała zarzuty znieważenia policjantów oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich. Mieszkanka Modliszowa decyzją prokuratury objęta została dozorem policyjnym. O rok młodszy mężczyzna stanie przed Sądem Rejonowym w Wałbrzychu za znieważenie funkcjonariuszy publicznych oraz szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Ostatecznie trafił już za kraty Zakładu Poprawczego w Grodzisku Wielkopolskim, za popełnienie jako nieletni innych czynów karalnych.

Zgodnie z kodeksem karnym za znieważenie funkcjonariuszy publicznych grozi kara roku pozbawienia wolności. Za naruszenie nietykalności cielesnej mundurowych wykonujących obowiązki służbowe można natomiast trafić za kraty więzienia na trzy lata. O losie mieszkanki powiatu świdnickiego oraz mieszkańca powiatu wałbrzyskiego zadecyduje teraz sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

2
10%
Cieszy
6
29%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
2
10%
Złości
9
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group