Wałbrzych: Polska Biega

Poniedziałek, 26 maja 2014, 17:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 czerwca 2014, 7:38
Autor: AS
Wczoraj nieopodal Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi na Podzamczu odbyło się niezwykłe, sportowe wydarzenie: Polska Biega z Aqua Zdrojem.

Zapisy do udziału w biegu rozpoczęły się o godzinie 9:00 . Pierwsze 400 osób otrzymało pamiątkowe koszulki. Zapisy zakończyły się dopiero parę chwil przed samym startem najmłodszych uczestników, o godzinie 11:00. Przedszkolaki przebiegły dystans 100 m, a każdy młody uczestnik został udekorowany medalem.

Chwilę później wystartowali uczniowie szkół podstawowych, którzy pokonali dystans 400m, a prowadził ich Mariusz Gawlik – Dyrektor Aqua Zdrój. Kwadrans po jedenastej rozpoczął się główny bieg. Uczestnicy mieli pokonać trasę dwukrotnie, biegnąc tym samym 4km. Wczoraj nie liczyła się szybkość, miejsca na podium czy czas - ważny był sam udział, co wielokrotnie podkreślali organizatorzy. W imprezie wzięli wałbrzyszanie w każdym wieku, najstarszy uczestnik biegu – ponad siedemdziesięcioletni mężczyzna bez trudu pokonał wyznaczony dystans.

Po zakończeniu biegu nastąpiło losowanie nagród, które przyniosło mnóstwo emocji. Aby wygrać należało zgłosić swój udział w biegu, dzięki czemu otrzymywaliśmy numer startowy, a przy ewentualnym odbiorze nagrody, pokazać karteczki z punktów kontrolnych rozstawionych przy trasie. Rozdano wejściówki do Aqua Zdroju, czapki, piłki, DVD, tablet, zagraniczne wycieczki, a także rower.