Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3166
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Posłanka Halina Szymiec–Raczyńska zachęca do głosowania na kandydatów Ruchu Palikota

Sobota, 16 marca 2013, 13:47
Autor: red
Wałbrzych: Posłanka Halina Szymiec–Raczyńska zachęca do głosowania na kandydatów Ruchu Palikota
Fot. PAW
Za osiem dni odbędą się wybory do Rady Powiatu Ziemskiego. Oto, co na temat wyborów, ma do powiedzenia posłanka Ruchu Palikota – Halina Szymiec–Raczyńska.

„Po dziesięciu latach Wałbrzych odzyskał grodzkość. Pozornie nie zmieniło się nic. Pierwszy dzień stycznia był dokładnie tak samo mroźny i pochmurny jak ostatni dzień grudnia. A jednak zmieniło się wiele – część decyzji dotychczas podejmowanych przez dotychczasowy powiat zapadać będzie w Wałbrzychu. Niezmienne pozostało jedno: to od nas zależy sposób, w jaki gospodarować będziemy budżetem nowego powiatu. A skąd weźmiemy środki? Czy wprowadzimy nowe podatki, czy też znajdziemy inne źródło dochodu? A kiedy już będziemy mieli co wydawać, to co uznamy za priorytet? Czy wyremontujemy drogi i chodniki, tak, by żyło nam się po prostu piękniej? Czy zainwestujemy w infrastrukturę, by region stał się turystycznie atrakcyjny? Czy walczyć będziemy o to, by powiat wałbrzyski zainteresował potencjalnych inwestorów? A może ważniejsze są dla nas programy społeczne – walka z bezrobociem, aktywizacja zawodowa tych, którzy w wyniku likwidacji miejsc pracy stracili wszelkie dochody, utrzymanie przedszkoli i szkół, którym grozi zamknięcie, wsparcie ośrodków kultury? To poważne dylematy zważywszy na trudność zdobywania i tak mocno ograniczonych funduszy. A jednak decyzje te ktoś musi podjąć, ktoś musi wybrać. Kto? Każdy z nas.

Głuszyca, Jedlina Zdrój, Walim, Szczawno Zdrój, Stare Bogaczowice, Boguszów Gorce, Mieroszów, Czarny Bór to nasze miejsca. Miejsca, które kochamy, miejsca, które wywołują w nas ciepłe wspomnienia lub też miejsca, które nas irytują, wkurzają i z których chcemy uciekać. Ale ta mieszanka emocji oznacza jedno – to miejsca, które nie są nam obojętne i nigdy obojętne nie będą.

Za chwilę wybory. Wyobraźcie sobie, że na najbliższe półtora roku oddajecie klucze do Waszego mieszkania. Komu je podarujecie? Czy naprawdę nie ma to znaczenia, kto korzystać będzie z Waszej kuchni, łazienki i sypialni? Kto i w jaki sposób urządzać Wam będzie mieszkanie?

Zachęcam i gorąco namawiam do udziału w wyborach. Wybierzcie tych, którzy myślą o powiecie wałbrzyskim tak samo, jak Wy. Tych, którzy mają podobne marzenia. I którzy mają zapał, by marzenia te zrealizować. Ja wybiorę kolegów z listy Ruchu Palikota.

Moja działalność poselska oznacza pracę wykraczającą poza potrzeby regionu. To dlatego przygotowałam ustawę o in vitro i Strategię Leczenia Niepłodności. To dlatego pracuję nad przygotowaniem programu reformy służby zdrowia.

Ale to tutaj, na ziemi wałbrzyskiej, udało mi się zorganizować jakże ważne spotkania z Amazonkami. To tutaj – korzystając ze statusu posła – mogłam walczyć o utrzymanie szkół. To tu walczyłam o los dziecka, które choć urodzone w Polsce i przyznane przez Sąd pod opiekę matce, próbowano wywieźć za granicę. To tutaj wreszcie wspieram program aktywizacji społecznej emerytowanych górników wałbrzyskich kopalni.

Dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego zrobić można bardzo wiele. Warunkiem jest to, by naszymi przedstawicielami, naszymi gospodarzami byli ludzie, którzy marzą tak, jak my. Wybierzmy ich wspólnie.

Halina Szymiec - Raczyńska
Posłanka Ruchu Palikota"

Tekst Sponsorowany

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group