Piątek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 2044
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Warszawa: Posłanka postuluje o nadzór nad śledztwem o korupcję

Piątek, 18 lutego 2011, 10:22
Aktualizacja: 10:23
Autor: KO
Wałbrzych/Warszawa: Posłanka postuluje o nadzór nad śledztwem o korupcję
Fot. Wiktor Bąkiewicz/Świdniczka.com
Anna Zalewska, parlamentarzystka z Prawa i Sprawiedliwości, pisma w sprawie objęcia specjalnym nadzorem postępowania w sprawie korupcji wyborczej w Wałbrzychu przesłała do ministra sprawiedliwości i do prokuratora generalnego.

Według posłanki Zalewskiej negatywne emocje i podejrzenia przewlekania sprawy budzi fakt, iż Prokuratura Okręgowa w Świdnicy już trzeci miesiąc zajmuje się sprawą kupowania głosów w Wałbrzychu. Niedopuszczalnym jest fakt, że jeden z kandydatów, walczący o unieważnienie drugiej tury wyborów, który wystąpił kilka tygodni temu o zabezpieczenie dowodów w postaci kart do głosowania znajdujących się w Urzędzie Miasta w Wałbrzychu, do tej pory nie został przesłuchany.

- Chcę, aby specjalnym nadzorem objęto Prokuraturę Okręgową w Świdnicy i Sąd Okręgowy w Świdnicy - mówi Anna Zalewska.

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy prowadzi śledztwo dotyczące korupcji wyborczej w Wałbrzychu od grudnia zeszłego roku na podstawie materiałów przekazanych jej przez CBA, a podległa jej Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu od stycznia sprawdza, czy jeden z mieszkańców Wałbrzycha był nakłaniany przez dziennikarzy lokalnej wałbrzyskiej telewizji do składania fałszywych zeznań. Świdnicki sąd okręgowy oddalił pierwszy z protestów wyborczych. Apelacja trafiła już do Wrocławia, jeśli tamtejszy sąd apelacyjny tak zdecyduje, to sprawa może znów wrócić do Świdnicy.

- W tej sprawie już poprowadziłam konferencję prasową w Warszawie - mówi posłanka Zalewska. - Uważam, że to szalenie ważna sprawa.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group