Czwartek, 13 maja
Imieniny: Roberta, Serwacego
Czytających: 3055
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prace nad grą o Wałbrzychu idą pełną parą

Środa, 31 stycznia 2018, 14:19
Aktualizacja: Czwartek, 1 lutego 2018, 11:03
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Prace nad grą o Wałbrzychu idą pełną parą
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w wałbrzyskim magistracie odbyło się spotkanie z Tomaszem Górą – grafikiem komputerowym, pilotem drona, fotografem i jednocześnie autorem gry 8874, której akcja rozgrywa się w Wałbrzychu.

- Jak dowiedzieliśmy się, że jest w Wałbrzychu człowiek, który pracuje nad grą, która niesie za sobą duże cechy promocji miasta, od razu postanowiliśmy wykorzystać ten fakt. Kontaktowałem się z Tomkiem w ubiegłym roku, proponując współpracę. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem. Jak tylko dotarły do mnie informacje związane ze scenariuszem, z pomysłem na grę, od razu wiedziałem, że to będzie hit. I to będzie hit. Tomek wykonuje świetną robotę. To będzie wyjątkowa forma promocji, dlatego że zobaczymy Wałbrzych troszeczkę niedopowiedziany, nieodkryty i generalnie w rękach gracza będzie to, jak spojrzy na to miasto. Widziałem już kilka screenshotów, widziałem jak Tomek nad tym pracuje. Podziwiam jego zaangażowanie i trud jaki wkłada w niewielkie szczegóły, drobiazgi, które w tej grze się pojawiają. Z niecierpliwością czekam na tę grę. Planujemy bardzo unikalny set kilkudziesięciu albo kilkuset boxów z tą grą - to będzie na zasadzie bardzo unikalnego gadżetu promocyjnego. Szczegóły będziemy zdradzać, gdy gra będzie zmierzała ku końcowi - powiedział Arkadiusz Grudzień, Rzecznik Prasowy/Kierownik Biura Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki UM Wałbrzych.

Tomasz Góra grę o Wałbrzychu zaczął tworzyć już w zeszłym roku a podczas dzisiejszego spotkania zaprezentował krótki zwiastun, ukazujący klimat gry. Na uwagę zasługuje bardzo dobra grafika i dbałość o najdrobniejsze detale. Sama fabuła pozostaje na razie tajemnicą.

- Pomysł na grę wziął się z naszych pasji. Jest to gra przygodowa, dzieje się w Wałbrzychu, opowiada historię bohatera, który nie do końca wie co się dzieje w tej chwili. Fabuła wyjaśni całą zawiłość tego świata. Wiele się nauczyliśmy od czasu, kiedy udostępniliśmy ostatni trailer. Sporo rzeczy poszło do przodu, udoskonaliliśmy grę technologicznie. Otrzymaliśmy wsparcie z Urzędu Miasta, więc możemy sobie na więcej pozwolić przy projektowaniu gry. W grze pojawią się charakterystyczne punkty Wałbrzycha, takie jak Zamek Książ, Stara Kopalnia i miejsca związane z legendami, bo chcemy się też skupić na wałbrzyskich legendach. W grze będą się pojawiały postacie z historii i z legend, chociażby olbrzym z legendy o Zamku Książ. Liczymy, że prace nad grą skończymy we wrześniu - powiedział Tomasz Góra, autor gry 8874.

Gra nie posiada ograniczeń wiekowych. Każdy będzie mógł w nią zagrać. Gra będzie darmowa. Będzie ją można pobrać z udostępnionych serwerów, jej dystrybucją w specjalnej edycji zajmie się też wałbrzyski magistrat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group