Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3487
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Pragnienie go zgubiło

Niedziela, 16 lipca 2023, 6:43
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Pragnienie go zgubiło
Fot. KMP Wałbrzych
Kolejny przypadek kradzieży rozbójniczej w markecie i kolejny zatrzymany chwilę po zdarzeniu sprawca przestępstwa.

Do kradzieży rozbójniczej doszło 12 lipca około godziny 11:30 w placówce handlowej przy ul. Wałbrzyskiej w Boguszowie-Gorcach. Młody mężczyzna najpierw ukradł z marketu dwie butelki wódki o łącznej wartości 115 złotych, a przy próbie ucieczki zaatakował pracownika ochrony. Złodziej na początku nie chciał odpuścić i doszło do szamotaniny. Ostatecznie porzucił jednak skradziony łup i po prostu uciekł. Pokrzywdzonemu na szczęście nic poważnego się nie stało. Udało mu się również odzyskać skradziony alkohol.

Zaalarmowani o zdarzeniu boguszowscy policjanci od razu rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie, kto stoi za sprawą kradzieży rozbójniczej. Dzięki realizacji zebranych w sprawie informacji, już po chwili ustalili tożsamość nastolatka. Do działań poszukiwawczych włączyli się także funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy pełnili służbę na terenie powiatu wałbrzyskiego, i to oni po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia przy pl. Niepodległości w Wałbrzychu zatrzymali 17-latka.

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnionego czynu i złożył wyjaśnienia. Sprawca decyzją prokuratury objęty został dozorem policyjnym i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Przypominamy, że za przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

2
15%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
2
15%
Złości
7
54%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group