Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3782
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezydent swoje, a starosta swoje…

Poniedziałek, 22 marca 2010, 14:47
Aktualizacja: 14:49
Autor: PAW
Wałbrzych: Prezydent swoje, a starosta swoje…
Starosta Augustyn Skrętkowicz uważa, że zadłużenie powiatu nie jest wysokie
Fot. red
Ostatnio w wałbrzyskich mediach rozgorzała dyskusja, kto ma rację mówiąc o zadłużeniu powiatu wałbrzyskiego. Zdaniem prezydenta Wałbrzycha Piotra Kruczkowskiego, dług powiatu jest niepokojąco wysoki. Starosta Augustyn Skrętkowicz uważa, że wysokość zadłużenia znajduje się pod całkowitą kontrolą.

Na koniec 2009 roku zadłużenie powiatu wałbrzyskiego wynosiło około 42 milionów zł. Ta suma przemawia do wyobraźni. Sprawa zadłużenia jest ważna choćby w kontekście odzyskania przez Wałbrzych grodzkości. Dlatego głos w tej sprawie na jednej z ostatnich konferencji prasowych zabrał prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski. Prezydent użył sformułowania, że „powiat ma niemiłosiernie wysokie zadłużenie”.

Kiedy słowa prezydenta ukazały się w lokalnych mediach, starosta Augustyn Skrętkowicz uznał, że mieszkańcom powiatu należą się słowa wyjaśnienia. Jego zdaniem, wypowiedź prezydenta Kruczkowskiego nie odzwierciedla stanu faktycznego. Skrętkowicz twierdzi, że zadłużenie powiatu jest bezpieczne i znajduje się pod całkowitą kontrolą.

Niemniej, jeśli Wałbrzych znów stanie się grodzki, pojawi się problem, kto ma spłacać to zadłużenie.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group