Wałbrzych: Promet zagra o awans

Niedziela, 11 marca 2012, 9:09
Aktualizacja: 11:14
Autor: Sven
Przedostatni mecz rundy zasadniczej o awans do II ligi koszykarzy nie był spacerkiem dla zawodników KK Promet Wałbrzych, ale w końcu grali z jedną z najlepszych drużyn tej klasy rozgrywek.

Ostatni tydzień rozgrywek jest bardzo intensywny dla wałbrzyszan. W środę grali zaległy mecz z JKKS Górnik Wałbrzych, w sobotę z KKS Siechnice, a na koniec, w niedzielę wybierają się do Wrocławia na zaległy mecz z Gimbasketem. Jeżeli wygrają z wrocławską młodzieżą, to w ostatecznym rozrachunku zajmą pierwsze miejsce w lidze, co może mieć znaczenie dla dalszej, turniejowej walki o awans do drugiej ligi.

Sobotnie spotkanie, zaplanowane na godzinę 19:00, rozpoczęło się dopiero kilka minut po 20. Powodem opóźnienia było pięciosetowe, niestety przegrane, spotkanie siatkarzy Victorii.

Mecz w pierwszej kwarcie był dość wyrównany, choć z lekką przewagą gości z Siechnic. Utrzymywali oni kilkupunktową przewagę, głównie dlatego, że wałbrzyszanie bardzo szybko „złapali” pięć fauli i przyjezdni wykonywali rzuty osobiste. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21 do 19 dla KKS Siechnice.

Druga część meczu szybko pokazała, że wałbrzyszanie nie zamierzają tego meczu przegrać. Najpierw Kołodziej, rzutem za 3 punkty doprowadził do remisu po 23, a w chwilę potem Abramowicz, również „trójką’ wyprowadził Promet na prowadzenie 28 do 25. Od tego momentu wałbrzyszanie przejęli kontrolę nad spotkaniem, prowadząc w pod koniec kwarty nawet trzynastoma punktami. Ostatecznie ta część meczu zakończyła siewnikiem 26 do 18, a po pierwszej połowie było 45 do 39 dla Prometu.

W trzeciej części wałbrzyszanie nie dali sobie odebrać zdobytej przewagi, co więcej powiększyli ja o kolejne 5 punktów, wygrywając tę kwartę 22 do 17 i doprowadzając wynik meczu do stanu 67 do 56.

W ostatnich dziesięciu minutach goście jeszcze raz zerwali się do walki, doprowadzając do zmniejszenia swoich strat do 5 punktów (83 do 78). To było jednak wszystko, na było ich stać w sobotni wieczór. Promet opanował sytuacje i zakończył mecz zwycięstwem 86 do 78.

Dla KK Promet Wałbrzych punktowali: Kamil Abramowicz – 21, Jakub Kołodziej – 16, Daniel Iwański – 15, Bartłomiej Ratajczak – 10, Przemysław Olszewski – 8, Mateusz Myślak – 7, Michał Borzemski – 5 i Mariusz Karwik – 4.

Najwięcej dla KKS Siechnice: Łukasz Bartnicki – 31, Wojciech Suprun – 15 i Michał Zgadło – 14