Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3139
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przedwiośnie wspiera Wiosnę Roberta Biedronia

Piątek, 24 maja 2019, 14:26
Aktualizacja: 15:11
Autor: red
Wałbrzych: Przedwiośnie wspiera Wiosnę Roberta Biedronia
Fot. red
Wałbrzyska aktywna młodzież, zrzeszona w Przedwiośniu – organizacji młodzieżowej Wiosny Roberta Biedronia, pokazała, że jest świadoma obywatelstwa polskiego i unijnego.

Młodzi rozdawali" Wiosenne Przebudzenie" oraz programy europejskie Wiosny w Śródmieściu oraz na Piaskowej Górze.
- Cieszyło się to dużym zainteresowaniem młodzieży wychodzącej ze szkół. Nie brakowało również przeciwników politycznych, jednak młodzież udowodniła, że mimo podziałów da się prowadzić kulturalny i merytoryczny dyskurs - mówią organizatorzy akcji.

Partia Wiosna została zainaugurowana 3 lutego na warszawskim Torwarze. Niedługo potem ówczesny maturzysta Wojciech Godlewski z pomocą wałbrzyskiego koordynatora Wiosny Mariusza Kotarby, postanowił dać świadomej obywatelskich obowiązków młodzieży szansę do działania. To właśnie Wojtek jest liderem wałbrzyskiego Przedwiośnia. Wojtek jest absolwentem II LO, działaczem, aktywistą, wkrótce studentem (marzy o SGH), który hobbystycznie pała się pisarstwem.

Pomaga mu wałbrzyski koordynator Wiosny oraz kandydat do europarlamentu – dr Mariusz Kotarba. Jest on nauczycielem, wykładowcą akademickim, samorządowcem, działaczem na rzecz sportu, a prywatnie szczęśliwym mężem i ojcem. Oboje nie ustają w działaniu, żeby powiększyć aktywność społeczną i polityczną młodzieży. Dlatego też Wojtek szczerze wszystkich zachęca do dołączenia do Przedwiośnia. Jak sam mówi: - Nam nie chodzi o rozdawanie ulotek. My promujemy otwartość, tolerancję, różnorodność i równość – dlatego właśnie pomagamy Wiośnie i dlatego warto do nas dołączyć.

Twoja reakcja na artykuł?

20
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
17
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group