Niedziela, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1939
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przywłaszczyła sobie blisko pół miliona złotych

Wtorek, 22 września 2015, 10:19
Autor: red
Wałbrzych: Przywłaszczyła sobie blisko pół miliona złotych
Fot. red
Była pracownica oskarżona o przywłaszczenie ponad 410 tysięcy zł na szkodę Okręgowej Izby Radców Prawnych.

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko 39-letniej mieszkance Wałbrzycha, oskarżając ją o przywłaszczenie ponad 410 tys. zł w okresie od kwietnia 2011 roku do września 2014 roku na szkodę ówczesnego pracodawcy - Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu.

W toku śledztwa ustalono, że oskarżona od 2006 roku była zatrudniona na stanowisku pracownika administracyjnego – kasjera. Do jej obowiązków należało dokonywanie przelewów z rachunku Rady, a od 2011 roku była uprawniona do dokonywania na tym rachunku operacji za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

W okresie od kwietnia 2011 roku do września 2014 roku oskarżona przelała na swój rachunek bankowy oraz rachunki prowadzone dla sześciu innych osób – jej znajomych - środki w kwocie ponad 410 tysięcy zł. Dla zatuszowania popełnionego przestępstwa oskarżona przedkładała do dokumentacji księgowej Rady przerobione wyciągi z rachunku bankowego.

Nielegalny proceder został ujawniony we wrześniu ubiegłego roku przez Dziekana Rady. W konsekwencji oskarżona została dyscyplinarnie zwolniona z pracy, a o zdarzeniu zawiadomiono organy ścigania.

Oskarżona nie przyznała się w śledztwie do popełnienia przestępstwa i odmówiła złożenia wyjaśnień. Za zarzucony oskarżonej czyn grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Okręgowy w Świdnicy.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group