Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2827
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przywłaszczyła sobie znaleziony telefon

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 21 lutego 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:30
Autor: opr.red.
Fot. red.
Wałbrzyscy kryminalni ustalili 36–letnią kobietę, która przywłaszczył sobie znaleziony telefon komórkowy wartości 450 złotych. Pokrzywdzony zgubił aparat podczas spaceru. Policjanci odzyskali mienie. Za popełniony czyn 36–latka odpowie przed sadem. Grozi jej kara do roku pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 36-letnią kobietę, która przywłaszczyła sobie znaleziony telefon komórkowy. Zagubienie tego telefonu zgłosił w grudniu ubiegłego roku 28-letni mieszkaniec Wałbrzycha. W tym przypadku nie obowiązuje zasada – znalezione nie kradzione. 36-latka odpowie za przywłaszczanie telefonu. Grozi jej kara do roku pozbawienia wolności.

POLICJA PRZYPOMINA

Każdy, kto:

1. nie zawiadomi Policji lub innego organu państwowego w ciągu 2 tygodni od znalezienia cudzej rzeczy ruchomej lub przybłąkania się cudzego zwierzęcia, może odpowiadać karnie.
2. nie podejmie poszukiwania właściciela rzeczy (zwierzęcia) w stosowny sposób w ciągu 2 tygodni od znalezienia cudzej rzeczy ruchomej lub przybłąkania się cudzego zwierzęcia, może odpowiadać karnie.

Natomiast każdy, kto znajdzie zagubioną rzecz i zwróci ją właścicielowi, może żądać od niego wypłaty znaleźnego. Zgodnie, bowiem z treścią przepisu art. 186 Kodeksu cywilnego znalazca, który uczynił zadość swoim obowiązkom, może żądać znaleźnego w wysokości jednej dziesiątej wartości rzeczy, jeżeli zgłosił swe roszczenie najpóźniej w chwili wydania rzeczy osobie uprawnionej do odbioru.

ŹRÓDŁO: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group