Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2339
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rada Powiatu wystartowała, co z Radą Miasta?

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 3 grudnia 2010, 13:03
Aktualizacja: 13:04
Autor: Sven
W czwartek, 2 grudnia 2010 roku, odbyła się historyczna, bo pierwsza, sesja Rady Powiatu. Również do 2 grudnia powinna się zebrać Rada Miasta. Sesji jednak nie było.

Decyzja o zwołaniu sesji spoczywa, w myśl przepisów, na przewodniczącym ustępującej rady. W naszym przypadku na Agnieszce Kołacz – Leszczyńskiej. Przewodnicząca odstąpiła od zwołania inauguracyjnej sesji z powodu nieobecności w ustawowym terminie niektórych radnych. Drugi powód, to kampania prezydencka przed II turą wyborów. Zarówno Mirosław Lubiński jak i Piotr Kruczkowski są kandydatami na najwyższy urząd w mieście i radnymi miejskimi.

W takiej sytuacji, ustawowa decyzja o zwołaniu pierwszej w nowej kadencji sesji Rady Miasta, spoczywa na Komisarzu Wyborczym. Decyzja o terminie już zapadła.

Sesja odbędzie się we wtorek, 14 grudnia, o godzinie 13.00, co potwierdziła w rozmowie z nami Agnieszka Kołacz – Leszczyńska.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 3-12-2010 13:12
Pamietacie konferencje prasowa gdzie RAZEM LUDWICZUK I KRUCZKOWSKI mowili o rudnej kampani, ze ktos ich bilboardy obrzuca farba? To patrzcie na to. Falszywosc nie zna granic. Im bliżej drugiej tury wyborów na prezydenta Wałbrzycha, tym więcej nieczystych zagrywek w kampanii wyborczej. Przeciwnicy wyboru Mirosława Lubińskiego kandydata na prezydenta Wałbrzycha, nie szczędzą wobec niego w ostatnich dniach nieczystych zagrywek. Tak „brudnej” kampanii wyborczej w historii Wałbrzycha jeszcze nie było. Najpierw Lubiński został zaatakowany z kościelnej ambony przez proboszcza jednej z wałbrzyskich parafii. Przy okazji ksiądz zachęcał do głosowania na jego kontrkandydata. Zachowanie duchownego potępiła Kuria Biskupia w Świdnicy. Później opinię publiczną zaszokowało nagranie rozmowy senatora PO Romana Ludwiczuka z Longinem Rosiakiem ze sztabu wyborczego Lubińskiego. Parlamentarzysta uzywajac wielu wulgaryzmow zachęcał Rosiaka do odejścia od Lubińskiego. W zamian miał zostać wicestarostą. Na tym nie koniec. Mimo siarczystego mrozu, w nocy z czwartku na piątek nieznani sprawcy przystąpili do niszczenia bilbordów Mirosława Lubińskiego przy al. Podwale. Bilbordy usytuowane są w sporej odległości od budynków mieszkalnych, więc sprawcy aktów wandalizmu mogli liczyć na bezkarność. W drugiej turze wyborów na prezydenta Wałbrzycha spotkają się 5 grudnia, Piotr Kruczkowski popierany przez Platformę Obywatelską oraz Mirosław Lubiński popierany przez Wałbrzyską Wspólnotę Samorządową.
~ 3-12-2010 13:54
Kołacz Leszczyńska specjalnie nie zwołała rady, bo Kruczkoś gdyby zrezygnował z mandatu radnego a prezydentem by nie został, w co wierzę, to zostałby z niczym. A tak ma choć mandat radnego! I tak spokojnie popieramy Lubińskiego. Nie dajcie się wkręcić w te oczka Kruczkowskiego, on doskonale wiedział o tym, co robi Ludwiczuk, a teraz zostawił go na lodzie i kłamie w żywe oczy.Dość już tych Kruczkowskich, Ludwiczuków, Mrzygłockich i innych z tej formacji!
~Wyborca 3-12-2010 13:54
5 grudnia - głos na Lubińskiego. Już dosyć władzy Kruka i jego przyjaciół jak np. Ludwiczuk
~Osip Sz. 3-12-2010 14:10
"Polski hrabia" Komorowski i ten drugi patriota, wszystko rozgrzeszą. "Elity" PO rządzą!
~Erka 3-12-2010 14:18
Tusk w Sejmie krzyczy, a jego wałbrzyskie pachołki kręcą aż iskry lecą.
~klon 3-12-2010 14:37
Szanowni Panstwo 5 grudnia wybieramy gospodarza, mam dwoch kandydatow : 1. Kruczkowski Piotr 2. Rosiubiński Lonroslaw wybierzcie dobrze, bo to nasze miasto
~odpadowy 3-12-2010 14:51
wybieraj sobie Kruko-Mobruka i zdychaj
~claro 3-12-2010 23:00
Trzecia kadencja Kruczkowskiego i jego elity NIGDY.Wybieram Mirosława Lubińskiego.Na pewno zrobi więcej,a PO niech patrzy ma na ręce.A przy okazji wyjdzie na jaw,dlaczego tak walczy Kruczek o ratusz.Ukryte skarby?A może walka o STOŁKI?Wybieram Lubińskiego,nie Rosiaka,gdyż jest on radnym w powiecie.
~martinez 3-12-2010 23:14
do daro: po pierwsze skąd te naiwne przekonanie że zrobi więcej? jakoś mamy koniec kampani a się nie doczekaliśmy konkretów np w sprawie obwodnicy! no ale Lubiński skutecznie unika debat jak tylko może! jest zwykłym tchórzemi facetem bez jaj! nie ma dwagi staną twarzą w twarz z Kruczkowskim i powiedziec np jak zamierza wybudowac obwodnice, skąd weźmie pieniadze na wałbrzyski sport które obiecał sportowcom? a skor piszesz że wybierasz lubińskiego a nie rosiaka to dlaczego nie jestes konsekwentny. przecież na prezydenta nie staruje ludwiczuk
~do martineza 4-12-2010 6:55
Jako wyborcy,mieszkańca Wałbrzycha (októrego dobro tak dbasz wskazując "najlepszego kandydata" na podstawie przekonania "skąd wiesz,że inny coś zrobi"? - no właśnie nie wiem i chce się przekonać, po to są wybory - obiecać można wszystko a człowiek sprawdza się w działaniu) nie niepokoi cię fakt, iż zarówno starostą jak i wicestarostą zostały osoby NIE WYBRANE PRZEZ WYBORCÓW-kolejno do sejmiku (starosta) i do Rady Powiatu (wicestarosta). Dla mnie jest to brzydkie, polityczne zagranie (kolejne w kampanii) perfidne rozdzielenie stołków o którym wspomninał pan Ludwiczuk. I co najważniejsze - potraktowanie zdania/głosów wyborców za zbędne w tej całej grze. Co z tego,ze sobie kogoś nie życzymy go nie wybierając - władze (niestety obecne - mające wpływ na kształt koalicji) potraktowały nas jak zbędnych a jest ponoć DEMOKRACJA a mi to wygląda powoli na OLIGARCHIĘ. Zwykłe partyjniactwo ponad dobrem mieszkańców. Po co wybory po co ta szopka i wydane pieniądze?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group