Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4119
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Radni PiS–u boją się o swoje bezpieczeństwo

Czwartek, 14 lipca 2016, 6:50
Aktualizacja: 9:17
Autor: red
Wałbrzych: Radni PiS–u boją się o swoje bezpieczeństwo
Fot. red
Podczas czerwcowej sesji Rady Miasta Wałbrzycha, radni z klubu PiS złożyli wniosek o wycofanie z porządku obrad projektu uchwały dotyczącego nadania Oldze Tokarczuk tytułu „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha”. Zostali za to mocno skrytykowani w mediach społecznościowych i teraz obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

Rada miasta procedowała nad uchwałą, by nadać tytuł „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha” Oldze Tokarczuk. Zanim jednak do tego doszło, radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o wycofanie z porządku obrad punktu mówiącego o nadaniu pisarce tego zaszczytnego tytułu. Ostatecznie przy 4 głosach „za” i aż 19 „przeciw” wniosek został odrzucony.

W związku z pojawiającymi się w internecie wpisami, które radni PiS-u uznali za obelżywe, postanowili: „wnioskujemy do Pani (przewodniczącej Rady Marii Romańskiej) podjęcie przez Radę Miejską stanowiska wzywającego do wycofania się oszczerców z wulgarnych i kłamliwych określeń”.

Jednocześnie radny PiS-u Cezary Kuriata złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu o popełnionym przestępstwie i wniosku o ściganie.

Treść tych pism znajduje się na załączonych zdjęciach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group