Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Regionalni działacze Platformy Obywatelskiej podzieleni

Czwartek, 21 marca 2013, 15:23
Aktualizacja: 22:03
Autor: PAW
Wałbrzych: Regionalni działacze Platformy Obywatelskiej podzieleni
Fot. PAW
Do wyborów do Rady Powiatu zostało zaledwie kilka dni. Okazuje się, że część polityków Platformy Obywatelskiej startuje z odrębnych list wyborczych. Jakie mogą być tego konsekwencje?

Osoby zainteresowane lokalną sceną polityczną mogą być pewnie nieco zagubione w tym, co się na tej scenie dzieje w ostatnich tygodniach.

PO wprawdzie nie wystawiła partyjnej listy kandydatów, ale poparła Komitet Wybroczy Wyborców Nasz Powiat. O poparciu tego komitetu mówił Grzegorz Schetyna, wcześniej wspominał również o tym na różnych konferencjach prasowych Roman Szełemej.

Na listach Naszego Powiatu w zdecydowanej większości znajdują się kandydaci bezpartyjni, choć jest kilku działaczy PO oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Niejako obok swoją listę kandydatów przygotowało Obywatelskie Porozumienie Samorządowe. I tu ciekawostka, bo założycielami tego komitetu wyborczego są m.in. dwaj działacze PO - Augustyn Skrętkowicz i Andrzej Lipiński, a mówi się też, że komitet popiera nieoficjalnie Roman Ludwiczuk, który zresztą był obecny na prezentacji kandydatów OPS w jednej z wałbrzyskich restauracji. Lipiński i Skrętkowicz startują z listy OPS z numerami „1” w swoich okręgach wyborczych. O co więc zatem chodzi?

Grzegorz Schetyna podczas wizyty w Wałbrzychu nie chciał zdradzać, jakie konsekwencje spotkają tych, którzy postanowili założyć swój komitet i postąpili wbrew decyzji partyjnej, ale nieoficjalnie mówi się, że taka postawa może kosztować Lipińskiego oraz Skrętkowicza wykluczenie z partii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group