Czwartek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 5433
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rewitalizacja Nowego Miasta

Czwartek, 15 października 2015, 7:08
Aktualizacja: Sobota, 17 października 2015, 12:02
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Rewitalizacja Nowego Miasta
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Zespole Szkół nr 1 im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu odbyło sie spotkanie dotyczące planowanej rewitalizacji Nowego Miasta. Spotkanie należało do cyklu konsultacji prowadzonych w naszym mieście w ramach powstającego właśnie "Gminnego Programu Rewitalizacji Wałbrzycha na lata 2015–2025".

Po rozmowach i prezentacjach prowadzonych w Śródmieściu przyszedł czas na konsultacje w sprawie rewitalizacji z mieszkańcami Nowego Miasta. Na początku spotkania Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej wyjaśnił zebranym, że rewitalizacja nie polega jedynie na odnawianiu i remontach ulic i budynków, ale na przywróceniu dzielnicy witalności. Prezydent Szełemej podkreślał, że jest to proces kosztowny i długotrwały, ale w ostatecznym rozrachunku korzystny i konieczny do przeprowadzenia.

-Rewitalizacja będzie dotyczyła większości jeżeli nie wszystkich starych dzielnic. Jeżeli chodzi o Nowe Miasto, to jest to wyjątkowo wdzięczna dzielnica do zastosowania koncepcji rewitalizacji - powiedział Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej

O Nowym Mieście, jego historii, architekturze, pierwotnym przeznaczeniu i zmianach zachodzących w tej części miasta opowiadał zebranym Mateusz Mykytyszyn - Prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless. W spotkaniu udział wziął również dr hab. inż. arch. Tomasz Ossowicz z Biura Rozwoju Wrocławia, który na przykładach kilku miast omawiał różnego rodzaju sposoby i formy rewitalizacji. Swoje pomysły na rewitalizację Nowego Miasta mogli również przedstawić przybyli na spotkanie mieszkańcy tej dzielnicy.

Spotkania i konsultacje z mieszkańcami różnych dzielnic naszego miasta w ramach „Gminnego Programu Rewitalizacji Wałbrzycha na lata 2015-2025” będą organizowane do końca października. Następnie podjęta zostanie uchwała wyznaczająca obszar lub obszary rewitalizacji, powołany zostanie Komitet Rewitalizacyjny a w czerwcu 2016 roku rozpocznie się nabór wniosków dotyczących rewitalizacji w ramach ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group