Czytających: 5096

Kraj: Sezon biegowy w pełni

Wtorek, 17 sierpnia 2010, 15:00
Aktualizacja: 15:00
Za nami kolejne biegi na długich dystansach. W kilku imprezach wystartowali wałbrzyszanie.

W XVI Energia Maratonie Solid, który odbywa się na trasie Gdynia-Sopot-Gdańsk zwyciężył Kenijczyk Edwin Kiprono Kipehumba. Wałbrzyszanin Mirosław Kaczuga zajął bardzo wysokie 20. miejsce, a w swojej kategorii wiekowej (45-49 lat) dało mu to 4 lokatę. Inny wałbrzyszanin Józef Żuk przybiegł do mety na 459. miejscu na 465 sklasyfikowanych, ale w kategorii wiekowej M70-75, Żuk został sklasyfikowany na 3. pozycji.

W Dziwnowie rozegrany został XII Międzynarodowy Bieg „Cztery mile Jarka”. W kategorii dziewcząt na 300 metrów Karolina Kulig z Boguszowa-Gorc była trzecia. Natomiast podczas VI Biegu Katorżnika, który odbył się w Lublińcu, zwyciężył Jan Kalinowski z Tarnowskich Gór. Gabriela Gdowska ze Szczawna-Zdroju zajęła 31. miejsce, co dało jej 6. lokatę w swojej kategorii wiekowej, a na 32. miejscu linię mety minął Gracjan Gdowski, również ze Szczawna-Zdroju.