Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6433
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Wałbrzych: Siemoniak rezygnuje. Mrzygłocka nową wiceprzewodniczącą

Czwartek, 22 września 2016, 10:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 września 2016, 9:21
Autor: opr. PAW
Kraj/Wałbrzych: Siemoniak rezygnuje. Mrzygłocka nową wiceprzewodniczącą
Fot. red
Niezbyt dobrze dzieje się w Platformie Obywatelskiej. Z funkcji wiceszefów klubu parlamentarnego zrezygnowali Tomasz Siemoniak i Rafał Trzaskowski.

Sondaże pokazują, że poparcie dla PO waha się w granicach 15-20 procent. Jednak media co jakiś czas donoszą o wewnętrznych konfliktach i nieporozumieniach w partii.
Wczoraj Tomasz Siemoniak i Rafał Trzaskowski zrezygnowali z funkcji zajmowanych w PO. W ich miejsce - jako wiceszefów klubu parlamentarnego - Grzegorz Schetyna powołał Katarzynę Mrzygłocką i Krystynę Sibińską.
– Jest to sprawa od dawna zamierzana, bo właściwie po wyborach w Platformie taki plan powstał, żeby uporządkować relacje. Ja zostałem wiceprzewodniczącym wtedy, Rafał Trzaskowski został członkiem zarządu, chcieliśmy zwolnić miejsca w kolegium klubu – powiedział Siemoniak. – Trochę to potrwało, bo zawsze były jakieś wydarzenia, więc dzisiaj to powinno się wydarzyć. Powinny być dwie nowe osoby wybrane do kolegium klubu – mówi Siemoniak.

PO ma jednak jeszcze inny problem. Jej szeregi opuścił Stefan Niesiołowski, który solidaryzuje się z usuniętymi z partii Michałem Kamińskim, Stanisławem Huskowskim oraz Jackiem Protasiewiczem. Utworzyli oni nowe koło poselskie – Europejscy Demokraci, na którego czele stanął Jacek Protasiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group