Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3505
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Skwer budzi emocje

Niedziela, 1 marca 2020, 10:15
Aktualizacja: Wtorek, 3 marca 2020, 8:35
Autor: red
Wałbrzych: Skwer budzi emocje
Fot. Robert Bajek
Trwa rewitalizacja skweru na ulicy Słowackiego, gdzie wkrótce ma stanąć pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej.

- Rozpoczęliśmy rewitalizację skweru przy ul. Słowackiego. Własnymi siłami porządkujemy to miejsce pod kątem małej architektury oraz zieleni. Na środku skweru planowany jest kolisty teren z zielenią, nawiązującą do aranżacji wcześniej rewitalizowanych placów miejskich (Plac Magistracki i Teatralny). W marcu naprzeciwko poczty zasadzimy drzewa wiśni "Kanzan", krzewy oraz tawuły. Jesienią planujemy zasadzić tam krokusy oraz tulipany. Całość aranżacji dopełnią bluszcze na ścianach sąsiednich budynków - mówi Roman Szełemej.

W tym roku przypada 10 rocznica katastrofy smoleńskiej. Prezydent Szełemej już od dłuższego czasu mówił, że chciałby tym ofiarom poświęcić miejsce i jego zdaniem skwer na ulicy Słowackiego nadaje się do tego idealnie. Pod obrady podczas najbliższej sesji ma trafić uchwała dotycząca nadania nazwy skweru. Propozycja "Skwer Smoleński" wzbudza pewne wątpliwości wśród mieszkańców miasta.
- Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł, bo w Wałbrzychu nie ma miejsca upamiętniającego osoby, które zginęły w tej katastrofie - uważa pan Marian. - Dobry pomysł, choć to miejsce nie kojarzy się wałbrzyszanom najlepiej, bo to miejsce spotkań meneli - dodaje pani Wanda.

Twoja reakcja na artykuł?

11
20%
Cieszy
1
2%
Hahaha
3
6%
Nudzi
1
2%
Smuci
23
43%
Złości
15
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group