Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4829
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Słono za schronisko

Czwartek, 23 marca 2023, 6:40
Autor: PAW
Wałbrzych: Słono za schronisko
Fot. archiwum
Podczas czatu internetowego z prezydentem Romanem Szełemejem, jedna z osób zapytała o stan zaawansowania tematu dotyczącego budowy nowego schroniska dla zwierząt.

Okazuje się, że schronisko ma kosztować ponad 10 milionów złotych i powstanie na terenach pokopalnianych przy ulicy Beethovena. Obecne schronisko znajdujące się przy ulicy Łokietka w dzielnicy Podgórze, nie spełnia już wielu norm i kryteriów nowoczesnego schroniska, ale oczywiście spełnia świetnie swoją rolę i daje schronienie setkom czworonogów.

- Budowa nowego schroniska jest dla nas sprawą priorytetową. Mamy przygotowany projekt, mamy grunt i pozwolenie na budowę. Wiemy, jaką formę będzie miało to schronisko. Złożymy wniosek do Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, bowiem to schronisko będzie miało nową funkcję. Liczymy na znaczące dofinansowanie, nawet do 70 procent - mówi prezydent.

Prezydent podkreśla, że Gmina Wałbrzych musi poszukiwać środków zewnętrznych w jeszcze większym stopniu niż do niedawna, bowiem ciężko jest spiąć budżet miasta i samodzielnie realizować takie zadania, jak choćby budowa schroniska dla zwierząt.

Twoja reakcja na artykuł?

8
32%
Cieszy
8
32%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
8
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group