Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Spacer z kosiarką

Środa, 16 czerwca 2021, 6:31
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Spacer z kosiarką
Fot. KMP Wałbrzych
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy w niedzielę nad ranem zostali zatrzymani na gorącym uczynku włamań do altanek na terenie Boguszowa–Gorc i Wałbrzycha. Policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy odzyskali większą część skradzionego mienia.

Policjanci Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu patrolujący rejon powiatu wałbrzyskiego po godzinie 7:00 przy ul. Słodowej w Boguszowie-Gorcach zauważyli dwóch mężczyzn prowadzących kosiarkę oraz rowery, do których przyczepione były różnego rodzaju narzędzia. Funkcjonariusze postanowili więc sprawdzić jak weszli oni w ich posiadanie. Okazało się, że pochodziły właśnie z kradzieży.

W pierwszej kolejności 31-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego oraz jego 21-letni kolega z powiatu wałbrzyskiego, po uszkodzeniu skobla, włamali się do altanki przy ul. Strażackiej w Boguszowie-Gorcach, skąd ukradli kosiarkę spalinową, szpadel i motykę o wartości 700 złotych. Następnie podejrzani udali się na ogródek usytuowany przy ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu. Tam po uszkodzeniu drzwi wejściowych do altanki zabrali sprzęt muzyczny, kompresor, pistolet do malowania, przedłużacz oraz inne mniejsze narzędzia, a także 21 puszek piwa. W tym przypadku wartość strat to tysiąc złotych.

Ponadto prowadzący dalsze postępowanie w sprawie udowodnili 21-letniemu boguszowianinowi dokonanie w okresie od października zeszłego roku do czerwca tego roku jeszcze sześciu kradzieży z włamaniami do altanek oraz pomieszczeń gospodarczych.

Podejrzani przyznali się do popełnionych przestępstw i złożyli wyjaśnienia. Obaj staną teraz przed sądem. Za kradzieże z włamaniami grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Mienie policjanci w większej części odzyskali i niebawem wróci ono do właścicieli.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
50%
Hahaha
1
17%
Nudzi
1
17%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group