Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4586
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spore ilości narkotyków

Poniedziałek, 8 marca 2021, 7:45
Aktualizacja: 10:48
Autor: red
Wałbrzych: Spore ilości narkotyków
Fot. KMP Wałbrzych
Większe ilości narkotyków ujawnili i zabezpieczyli w ostatnich dniach wałbrzyscy policjanci. Za popełnione przestępstwa przed sądem staną cztery osoby.

Policjanci kryminalni drugiego komisariatu w miniony czwartek przed południem odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Ogińskiego w Wałbrzychu i przystąpili do przeszukania jego pomieszczeń. To właśnie tam znaleźli i zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany, z których można było wykonać 1130 porcji handlowych tych narkotyków. Mundurowi ujawnili także mniejsze ilości MDMA oraz amfetaminę. Do sprawy zatrzymali 27-letniego wałbrzyszanina, któremu postawili zarzut posiadania znaczniej ilości narkotyków, za co mężczyzna może teraz trafić za kraty więzienia na 10 lat. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do mieszkańca naszego miasta środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru policyjnego.

W piątkowy wieczór - tym razem policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego pierwszego komisariatu - udali się do jednego z mieszkań przy ul. Duboisa na Białym Kamieniu. Znaleźli tam narkotyki w postaci amfetaminy, z których można było wykonać blisko 90 porcji handlowych tych środków psychotropowych. Zatrzymany do sprawy 37-latek dodatkowo poza posiadaniem narkotyków odpowiedzialny był za wielokrotne kradzieże w krótkich odstępach czasu alkoholu z jednego ze sklepów przy ul. Solickiej w Szczawnie-Zdroju, gdzie łączna wartość strat oszacowana została na kwotę blisko 700 złotych. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Tego samego dnia - około godziny 23:30 - w Wałbrzychu na ul. Skłodowskiej-Curie w ręce policjantów zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy wpadł 25-letni wałbrzyszanin, który posiadał przy sobie środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Można było z nich wykonać blisko 50 porcji handlowych tych narkotyków. Teraz podejrzany może trafić za kraty więzienia na 3 lata.

Dzień później – w sobotę około godziny 20:00 – inni funkcjonariusze tego samego zespołu legitymowali na ul. Andersa w Wałbrzychu 27-latka. Mężczyzna również posiadał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy. Można było z nich wykonać ponad 220 porcji handlowych tych środków psychotropowych. Teraz podejrzanemu za posiadanie znacznej ilości substancji zabronionych prawem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
1
17%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group