Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4098
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spory problem na ulicy Husarskiej

Sobota, 15 sierpnia 2020, 8:37
Aktualizacja: Środa, 19 sierpnia 2020, 8:05
Autor: red
Wałbrzych: Spory problem na ulicy Husarskiej
Fot. red
Petycję z dnia 20 czerwca 2020 roku podpisało 237 mieszkańców ul. Husarskiej w Wałbrzychu. Poruszany problem, wynikający z braku parkingów uwzględnionych w planach realizacyjnych osiedla, a do dziś nie wybudowanych przez miasto, powoduje liczne problemy i wpływa w ogromny sposób na codzienne kłopoty i brak bezpieczeństwa pieszych, bawiących się na osiedlu dzieci (strefa zamieszkania).

Osiedlowe uliczki przy ul. Husarskiej są regularnie (szczególnie wieczorem) dosłownie zastawione pojazdami mieszkańców, którzy parkują w ten sposób swoje samochody z racji braku właściwej i cywilizowanej alternatywy. Kierowcy pojazdów dojeżdżający w okolicę zamieszkania z zakupami, dwójką lub trójką małych dzieci, osoby niepełnosprawne, często nie mają, fizycznej możliwości zaparkowania w racjonalnej odległości od zamieszkiwanego bloku! Bez pilnej reakcji władz problem tylko zostanie nasilony, ponieważ wkrótce ma zostać uruchomione nowe przedszkole w bezpośrednim sąsiedztwie bloków ul. Husarskiej. Bezpieczeństwo ruchu drogowego wobec opisywanej sytuacji będzie też dotyczyć rodziców odwożących codziennie dzieci do przedszkola.

Zdaniem mieszkańców przez niewłaściwe zarządzanie terenem i niewłaściwą realizację planów budowy osiedla, dochodzi do sytuacji, w której mieszkańcy są zmuszeni do łamania prawa określonego choćby w zasadach "strefy zamieszkania", w której nie wolno parkować poza miejscami wyznaczonymi do tego celu. Liczne pojazdy zaparkowane są często w taki sposób, że blokują całkowicie ruch pieszych na chodnikach, blokują przejazd służb z firmy obsługującej wywóz odpadów. Straż pożarna w ostatnich dwóch latach miała wiele kłopotów z dojazdem do bloków.

Doszło nawet do sytuacji, w której służby odpowiedzialne za egzekwowanie przepisów prawa, czyli Policja i Straż Miejska, nie reagują na zgłoszenia osób niepełnosprawnych zablokowanych niewłaściwie zaparkowanymi pojazdami, a tych osób na osiedlu mieszka z zasady priorytetu przyznania nowych mieszkań wiele.
- Oceniamy solidarnie jako mieszkańcy, że kryzys sytuacji spowodowanej brakiem miejsc parkingowych jest ogromny i wymaga profesjonalnej, skutecznej i szybkiej reakcji władz! Dochodzi w ostatnich tygodniach do idiotycznych decyzji zarządcy terenu osiedla, w postaci instalacji licznych, biało- czerwonych słupków osłaniających trawniki i tereny typu "klepiska", które powinny być trawnikami według planu, ale nie zostały one właściwie założone, jednak zarządca terenu osłania te tereny szpalerem licznych słupków, co wygląda tragicznie jeśli chodzi o estetykę nowego osiedla! W siedmiu nowych blokach przy ul. Husarskiej składających się z 4 bloków programu mieszkanie+ oraz 3 bloków komunalnych mieszka szacunkowo około 700 osób. Te osoby codziennie podróżują do pracy, szkół, przedszkoli, lekarzy, na zakupy. Infrastruktura, a raczej jej rażące zaniedbanie i braki w realizacji założeń planu osiedla, wołają o pilną reakcję władz! - alarmują media mieszkańcy ulicy Husarskiej

Twoja reakcja na artykuł?

7
8%
Cieszy
20
24%
Hahaha
5
6%
Nudzi
11
13%
Smuci
7
8%
Złości
34
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (94)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group