Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 5380
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sposób na interes

Sobota, 3 kwietnia 2021, 6:31
Autor: red
Wałbrzych: Sposób na interes
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch młodych wałbrzyszan odpowie przed sądem za oszustwa. Mężczyźni w wieku 18 oraz 24 lat okazywali osobom sprzedającym sfałszowane potwierdzenia przelewów bankowych i znikali ze sprzętem elektronicznym. W ten sposób oszukali trzy osoby, a wartość strat wyniosła łącznie blisko 4,5 tysiąca złotych na rzecz pokrzywdzonych.

Pierwszy z młodych mieszkańców naszego miasta – 18-latek – został zatrzymany 30 marca w jednym z mieszkań przy ul. Uzdrowiskowej w Wałbrzychu. Policjanci kryminalni pierwszego komisariatu ustalili, że to właśnie on odpowiada za trzy oszustwa, które popełnił w ostatnim czasie na mieszkańcach Wałbrzycha.

Podejrzany okazywał osobom sprzedającym podrobione potwierdzenia wykonania przelewów bankowych, doprowadzając w ten sposób pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem. W ten sposób wyłudził m.in. telefon komórkowy, dwa laptopy, odtwarzacz do płyt oraz pendrive’a. Straty oszacowane zostały w trzech przypadkach na łączną kwotę blisko 4,5 tysiąca złotych.

W toku wykonywanych dalszych czynności mundurowi ustalili, że nastolatek miał wspólnika, który brał czynny udział w oszustwach oraz przechowywał u siebie mienie pochodzące z przestępstw. 24-latek został zatrzymany w minioną środę w Rynku w Wałbrzychu.

Obaj podejrzani staną teraz przed sądem. Za oszustwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8. O losie młodych mężczyzn zadecyduje teraz sąd. Funkcjonariusze z „jedynki” odzyskali już część przedmiotów pochodzących z przestępstw w postaci jednego z laptopów oraz odtwarzacza do płyt.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group