Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4122
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie z Feliksem Falkiem

Czwartek, 19 października 2023, 7:34
Autor: red
Wałbrzych: Spotkanie z Feliksem Falkiem
Fot. organizatorzy
Reżyser filmowy i teatralny, autor licznych scenariuszy filmowych, sztuk scenicznych i telewizyjnych, a także słuchowisk radiowych, Feliks Falk, już w sobotę 21 października o godzinie 18:00 w Starej Kopalni w Wałbrzychu.

W najbliższą sobotę w Sztygarówce w Starej Kopalni w Wałbrzychu odbędzie się spotkanie z jedną z czołowych postaci polskiego kina i współtwórcy nurtu kina moralnego niepokoju. Podczas tego wieczoru uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajniki sztuki reżyserii oraz usłyszeć o inspiracjach, które kierują twórcą. Feliks Falk opowie o swoich najważniejszych osiągnięciach, w tym filmach takich jak "Wodzirej", "Szansa" czy "Komornik", którego akcja toczy się w Wałbrzychu i okolicach, a za które zdobył liczne prestiżowe nagrody.

W 2021 roku opublikował autobiografię pt. "Wodzirej i inni. Rozmowa z samym sobą", a w 2023 „Gmach, opowieści prawdopodobne i prawdziwe”. Obie publikacje będzie można kupić w trakcie wydarzenia i zdobyć autograf mistrza.

Spotkanie będzie prowadziła Barbara Szeligowska dziennikarka, która wprowadzi słuchaczy w kulisy artystycznego świata Pana Feliksa.

- Dla mnie sztuka to sposób przekazywania emocji i refleksji na temat życia - mówi Feliks Falk.

Spotkanie z reżyserem wpisuje się w szeroki kontekst polskiej kultury filmowej i teatralnej. Jego wkład w rozwój polskiej sztuki jest nieoceniony.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę (21 października) o godz. 18:00 w kawiarni Sztygarówka na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu. Wstęp wolny. Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością ruchową.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
75%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group