Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stare Bogaczowice przyjęły strategię rozwoju

Wiadomości: REGION, Stare Bogaczowice
Środa, 22 lutego 2012, 17:22
Aktualizacja: 17:23
Autor: red
Fot. UG w Starych Bogaczowicach
Dzięki gościnności właścicieli zespołu pałacowego i wsparciu finansowym Fundacji Edukacji Europejskiej, kolejna sesja Rady Gminy Stare Bogaczowice odbyła się w Strudze. Głównym punktem obrad było przyjęcie przez radę „Strategii rozwoju gminy Stare Bogaczowice na lata 2012 – 2020".

Strategia jest dokumentem planistycznym, który przede wszystkim diagnozuje sytuację społeczno – gospodarczą gminy, jej słabe i mocne strony oraz priorytetowe kierunki rozwoju. Powinna stać się podstawą prowadzenia właściwej polityki przez poszczególne podmioty działające na scenie lokalnej, a w szczególności przez władze publiczne.

Przyjęta strategia zakłada, że rozwój gminy to wspólne dobro i opierała się będzie na maksymalnym wykorzystaniu potencjału wewnętrznego miejscowych podmiotów, jak również położenia, zasobów naturalnych i ludzkich. Powodzenie w realizacji celów zaplanowanych w niniejszej strategii zapewni współpraca władz samorządowych, organizacji pozarządowych, podmiotów gospodarczych i mieszkańców. Określona w strategii misja gminy Stare Bogaczowice zorientowana jest na sprawne funkcjonowanie, edukację społeczną, zaspokojenie potrzeb i aspiracji lokalnej społeczności. Koncentruje się na aktywności i przedsiębiorczości mieszkańców. Ze względu na dogodne warunki, główne inwestycje koncentruje wokół turystyki, rozwoju społecznego i działań kulturalnych.

Strategia Rozwoju Gminy Stare Bogaczowice została opracowana przez zespół złożony w całości z mieszkańców gminy reprezentujących różne grupy zawodowe i społeczne. Autorzy dokumentu to m.in. radni, sołtysi, nauczyciele, pracownicy biblioteki, urzędu gminy i jego jednostek oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy i rolnicy. Strategia powstała w wyniku realizacji projektu „Partnerstwo Wokół Trójgarbu – etap II” trwającego od stycznia 2011 roku. Partnerami projektu były gminy Stare Bogaczowice i Czarny Bór, a liderem Fundacja Edukacji Europejskiej z Wałbrzycha.

Rada Gminy Stare Bogaczowice skierowała również do konsultacji z mieszkańcami propozycje nazw nowych ulic. Są to nazwy związane z działaniami jednostek wojskowych w tej okolicy w XVIII i XIX wieku, gdy ścierały się tu oddziały polskie, austriackie, pruskie, rosyjskie i inne.

Źródło: www.starebogaczowice.ug.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group