Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Strefa aktywności

Środa, 30 października 2019, 8:38
Aktualizacja: 8:50
Autor: PAW
powiat wałbrzyski: Strefa aktywności
Fot. użyczone
Wałbrzyska Strefa Aktywności i Zdrowia Marsz Nordic Walking. I etap strefy odbył się w sobotę 19 października w malowniczej scenerii Uzdrowiska Szczawna–Zdroju.

Marsz rozpoczął się z terenu Decathlonu na wzgórze Gedymina, następnie na Słoneczną Polanę, do Parku Uzdrowiskowego /Pijalni Wód Mineralnych/ i Domu Zdrojowego "Jedynka". Potem uczestnicy marszu przeszli przez Park Szwedzki, zatrzymując się w kompleksie „Dworzysko" – Eko Grill i Dwór Idy, gdzie przygotowano piknik z ogniskiem i losowaniem nagród wśród uczestników. Trasa liczyła 12 km. Impreza miała charakter rekreacyjny i zdrowotny.

Aktywny styl życia i zagospodarowanie czasu wolnego stanowiło główny cel II Etapu – Wałbrzyskiej Strefy Aktywności i Zdrowia" Nordic Walking, który odbył się 26 października. Organizator imprezy Wałbrzyski Klub Biegacza Podzamcze – Zamek „Książ"przygotował górską trasę liczącą 13 km, która wiodła z wałbrzyskiego Podgórza, zielonym szlakiem do Kamionki, Rybnicy Leśnej, Unisławia Śląskiego i Sokołowska. Wspólne ognisko zorganizowane zostało przy Sanatorium "Biały Orzeł" w Sokołowsku, gdzie zostały rozlosowane nagrody wśród uczestników.
W „Strefie" uczestniczyło 89 osób z różnych regionów województwa dolnośląskiego.

Organizatorem Marszu był Wałbrzyski Klub Biegacza Podzamcze Zamek „Książ". Partnerami imprezy byli: Pomoc z Toyoty, Decathlon Szczawno Zdrój, Uzdrowisko Szczawno – Jedlina, Kompleks Dworzysko i Sanatoria Dolnośląskie.

Marsz przebiegał w klimacie „ZŁOTEJ POLSKIEJ JESIENI.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group