Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1719
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sukces wałbrzyskiego Teatru na 9. Międzynarodowym Festiwalu BOSKA KOMEDIA

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 19 grudnia 2016, 17:14
Aktualizacja: 17:24
Autor: red
Fot. red
Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu rok kończy sukcesem.

Spektakl "Schubert. Romantyczna kompozycja na dwunastu wykonawców i kwartet smyczkowy" w reżyserii Magdy Szpecht zwyciężył w konkursie Paradiso 9. Międzynarodowego Festiwalu BOSKA KOMEDIA w Krakowie.

"SCHUBERT." to spektakl-instalacja muzyczna i choreograficzna powstała na styku teatru, muzyki klasycznej, muzyki współczesnej, sztuk wizualnych i tańca - spotkanie dwóch wyjątkowych kompozytorów - Franza Schuberta i Wojciecha Blecharza. Z udziałem profesjonalnych aktorów wałbrzyskiego Teatru, aktorów amatorów - uczestników zajęć Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - oraz kwartetu
smyczkowego złożonego z dolnośląskich filharmoników.

Zagraniczne jury pod przewodnictwem Yun Cheon Kin tak uzasadniło werdykt: "Postać wybitnego muzyka, Franza Schuberta, została odtworzona w nowym duchu, przepojonym świadomością osoby ludzkiej. Swoim wysoce fizycznym językiem - równie współczesnym co nieporadnym - owa "romantyczna kompozycja"
deromantyzuje osobę klasyka. Połączenie kwartetu smyczkowego, profesjonalnych aktorów i osoby należące do społeczności trzeciego wieku pozwoliło zbudować złożony koloryt przedstawienia tak silnie odwołującego się do serca".

W sumie "Szaniawski" pokazał na tej najbardziej prestiżowej imprezie teatralnej w Polsce aż trzy spektakle:
"Zapolską Superstar." reż. Aneta Groszyńska, "Cynkowych chłopców" reż. Jakub Skrzywanek i "Schuberta." właśnie. To rekord. Żaden Teatr nie miał w tym roku tak bogatej reprezentacji.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group