Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5490
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Święta na drogach – wypadek na Noworudzkiej

Poniedziałek, 27 grudnia 2021, 11:06
Aktualizacja: 14:58
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Święta na drogach – wypadek na Noworudzkiej
Fot. KMP Wałbrzych
Okres Świąt Bożego Narodzenia na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego minął spokojnie. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci wszystkich pionów wałbrzyskiej komendy. Na drogach odnotowano kilkanaście niegroźnych kolizji związanych głównie ze śliską nawierzchnią i niedostosowaniem prędkości do panujących warunków atmosferycznych. W drugi dzień świąt doszło do wypadku drogowego. Niestety znaleźli się też nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiedli za kierownicę pomimo obowiązującego zakazu kierowania i z cofniętymi uprawnieniami.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci wszystkich pionów wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

Do najpoważniejszego zdarzenia drogowego, na drogach naszego regionu doszło 26 grudnia, po godzinie 17:00 przy ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, kierujący Fiatem Punto 49-letni mieszkaniec Sosnowca nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, w wyniku czego stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo, a następnie zjechał do rowu. W wyniku tego zdarzenia 84-letni pasażer pojazdu został zabrany do szpitala.

Podczas prowadzonych kontroli drogowych w trakcie świątecznego weekendu, policjanci zatrzymali także dwóch kierujących, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę.

Pierwszy z nich został zatrzymany 24 grudnia przez policjantów z Boguszowa – Gorc przy ul. Kolejowej, kilka minut przed północą. 27-letni mieszaniec powiatu wałbrzyskiego poruszał się samochodem pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami wydanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Drugi nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany w dniu wczorajszym po godzinie 18:00 na ul. 1 Maja w Wałbrzychu przez wałbrzyskich wywiadowców. 20-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego wsiadł za kierownicę pomimo tego, że decyzją Starosty Wałbrzyskiego utracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Od Wigilii do niedzieli 27 grudnia, wałbrzyska drogówka przeprowadziła 166 kontroli drogowych. Wśród kontrolowanych kierujących byli i tacy, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. 16 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi. Policjanci zatrzymali także 11 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny nie pozwalał na dalszą jazdę.

Twoja reakcja na artykuł?

1
9%
Cieszy
1
9%
Hahaha
1
9%
Nudzi
1
9%
Smuci
0
0%
Złości
7
64%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group