Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4328
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Szalona ucieczka

Poniedziałek, 24 stycznia 2022, 6:35
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Szalona ucieczka
Fot. KPP Świdnica
Szalona ucieczka 41–letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego przed kontrolą policji. Kierowca samochodu okazał się być poszukiwany, a przy sobie miał narkotyki.

19 stycznia 2022 roku około godziny 9.30. funkcjonariusze Posterunku Policji w Marcinowicach w miejscowości Mysłaków podczas patrolu zauważyli pojazd, a w nim mężczyznę. Na widok radiowozu kierowca VW ruszył z piskiem opon. Policjanci w związku z takim zachowaniem postanowili przeprowadzić kontrolę drogową oraz wyjaśnić przyczyny takiego zachowania. Kiedy zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wówczas kierujący samochodem ponownie gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Mężczyzna próbował ominąć kontrolę drogową, wybierając boczne drogi, ale bezskutecznie. Policjant wykorzystał swoje umiejętności, znajomość terenu i możliwości nowoczesnego radiowozu- w tym napęd na cztery koła, cały czas mając uciekającego samochodem w swoim zasięgu wzroku.

Kierujący dojeżdżając do miejscowości Miłochów gm. Świdnica, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przyrożnego rowu, a następnie dachował. Po czym z auta wydostał się przez okno i zaczął uciekać pieszo. Nie trwało to jednak długo, bo szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Marcinowicach.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, wyszło na jaw co było przyczyną takiego zachowania 41-latka. Ustalono, że 41-letni mieszkaniec Wałbrzycha posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany celem odbycia zaległych kar pozbawiania wolności w łącznym wymiarze 31 miesięcy. Zatrzymany odpowie również za posiadanie środków odurzających, bo w trakcie zatrzymania ujawniono przy nim szklaną lufkę z zawartością marihuany. Zatrzymanemu grozi teraz dodatkowa kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
2
17%
Złości
6
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group