Czwartek, 13 maja
Imieniny: Roberta, Serwacego
Czytających: 2990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szarpał kontrolerkę

Czwartek, 18 lipca 2019, 7:25
Aktualizacja: Piątek, 19 lipca 2019, 9:14
Autor: red
Wałbrzych: Szarpał kontrolerkę
Fot. KMP Wałbrzych
Kiedy kontrolerka biletów rozpoznała, że 66–latek okazał jej cudzą legitymację Honorowego Dawcy Krwi, chcąc wyłudzić darmowy przejazd autobusem, mężczyzna zaatakował ją szarpiąc za odzież. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci prewencji niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia i zatrzymali agresora.

Do niecodziennej sytuacji doszło w miniony poniedziałek około godziny 14:00 w autobusie komunikacji miejskiej. Kontrolerka sprawdzała, czy pasażerowie posiadają bilety uprawniające do przejazdu transportem zbiorowym. Kiedy podeszła do 66-latka, ten okazał jej legitymację Honorowego Dawcy Krwi. Chwilę później okazało się, że nie swoją. Kobieta osobiście znała mężczyznę widniejącego na zdjęciu w dokumencie. W tym momencie wałbrzyszanin zaczął być agresywny szarpiąc pokrzywdzoną za odzież, czym naruszył nietykalność cielesną kontrolerki w związku z podjętą przez nią interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Poinformowani o przestępstwach funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu szybko udali się na ul. Wysockiego i tam zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Okazało się, że 66-latek w momencie popełnienia wszystkich czynów znajdował się w stanie nietrzeźwości, a legitymację ukrywał od kilku miesięcy. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Teraz o losie wałbrzyszanina zadecyduje sąd. Za usiłowanie oszustwa mniejszej wagi, ukrywanie cudzego dokumentu oraz naruszenie nietykalności cielesnej kobiety grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Twoja reakcja na artykuł?

8
44%
Cieszy
3
17%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
5
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group