Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 2840
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szesnastokrotnie wykorzystała dane cudzej karty płatniczej

Czwartek, 22 lutego 2018, 12:51
Aktualizacja: 13:54
Autor: red
Wałbrzych: Szesnastokrotnie wykorzystała dane cudzej karty płatniczej
Fot. KMP Wałbrzych
Najpierw spisała pełne dane z karty płatniczej znalezionej na terenie jednego z wałbrzyskich sklepów, a następnie dokonała szesnastokrotnie transakcji internetowych. 32–letnia mieszkanka naszego miasta dzięki szybkim działaniom policjantów została zatrzymana i stanie teraz przed sądem.

W zeszłym tygodniu 22-letnia wałbrzyszanka robiła zakupy w jednym z marketów na terenie naszego miasta. Przez nieuwagę pozostawiła kartę płatnicza w terminalu. Pracownik sklepu przekazał ją kierownikowi, a ten schował do sejfu. O zdarzeniu wiedziała jednak inna z pracownic, która wykorzystała moment, spisała dane znajdujące się na karcie płatniczej, a następnie pomiędzy 16 a 17 lutego dokonała szesnastokrotnie transakcji internetowych powodując straty w łącznej kwocie 650 złotych.

Pokrzywdzona po kilku dniach zorientowała się, że nie ma karty płatniczej, a na koncie brakuje jej środków i zgłosiła sprawę policjantom. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Komisariatu Policji II w Wałbrzychu w wyniku szybkich działań operacyjnych ustalili sprawcę przestępstwa. 32-letnia wałbrzyszanka została zatrzymana 20 lutego około godziny 11:00 w miejscu zamieszkania przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu.

Kobieta przyznała się do popełnionego czynu i złożyła wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem na konto bankowe stanie teraz przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group