Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3235
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szkolne Pióro rozstrzygnięte

Wiadomości: Czarny Bór
Niedziela, 1 kwietnia 2012, 14:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 7:22
Autor: Źródło: www.czarny–bor.pl
Fot. UG w Czarnym Borze
W auli Gimnazjum w Czarnym Borze odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach zorganizowanego przez Centrum Kultury Konkursu Poetyckiego o Szkolne Pióro pod tegorocznym tytułem „W oczekiwaniu na wiosnę".

Patronat nad konkursem objął wójt Adam Górecki. W uroczystości wzięli udział dyrektorzy czarnoborskich szkół, nauczyciele oraz członkowie komisji konkursowej, a także wszyscy uczniowie, których prace wpłynęły na konkurs. Na początku głos zabrała Renata Chruszcz, która przybliżyła ideę organizacji konkursu, a także nakreśliła zgromadzonym życiorys zawodowy każdego z członków jury. Następnie Adam Górecki podkreślił istotną rolę poezji i podziękował wszystkim uczestnikom za tak liczne zaangażowanie.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych: 10-12 lat i 13-15 lat.

W kategorii 10-12 lat prace złożyło 48 uczniów, w tym 3 zostały zdyskwalifikowane. W drugiej kategorii wiekowej - 13-15 lat, prace złożyło 11 uczniów i wszystkie zostały zakwalifikowane do konkursu. Oceniając prace, komisja brała pod uwagę następujące kryteria: zgodność treści z tematem, stylistykę, formę oraz subiektywną ocenę wiersza.

W skład komisji konkursowej weszli: Wioletta Wojciechowska-Rybczyńska (dziennikarka, dyrektor Telewizji Dami Wałbrzych), Elżbieta Gargała (poetka, dziennikarka „Tygodnika Wałbrzyskiego") oraz Krzysztof Kobielec (poeta, autor piosenek, pedagog, polonista).

Laureatami konkursu w kategorii wiekowej 10-12 lat zostali:

I miejsce - Olga Obrzud
II miejsce - Michał Baraniec
III miejsce - Martyna Konieczna

Laureatami konkursu w drugiej kategorii wiekowej zostali:

I miejsce - Miłosz Homoncik
II miejsce - Przemysław Fic
III miejsce - Margareta Poręba

Oprócz tytułowych piór ufundowanych przez Centrum Kultury do zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych trafił sprzęt muzyczny ufundowany przez Wiolettę Wojciechowską-Rybczyńską oraz nagroda specjalna w postaci możliwości przeprowadzenia wywiadu telewizyjnego w TV Dami w Wałbrzychu. Dla laureatów dwóch kolejnych miejsc przewidziano tomiki poezji oraz zestawy długopisów. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a do wszystkich uczestników konkursu powędrowały słodkie upominki w postaci czekolad.

Na zakończenie uroczystości zwycięzcy zaprezentowali napisane przez siebie wiersze i stanęli wraz z członkami jury do pamiątkowego zdjęcia.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group