Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 5597
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Tadeusz Różewicz i jego kartoteka – "Rozrzuceni" po Wrocławiu

Poniedziałek, 3 października 2016, 21:37
Aktualizacja: Niedziela, 23 października 2016, 16:02
Autor: Biuro Prasowe ESK 2016
Wrocław: Tadeusz Różewicz i jego kartoteka – "Rozrzuceni" po Wrocławiu
Fot. Biuro Prasowe ESK 2016
Mądzik, Kierc, Gordon, Wycichowska – między innymi ci uznani artyści wystąpią podczas Festiwalu Kartoteka Rozrzucona: T. Różewicz. Kartoteka Rozrzucona to cztery dni pełne teatralnych wrażeń. Pragniemy zgłębić i utrwalić Różewiczowską poetykę i pomóc w zrozumieniu jego koncepcji teatru. Stała się ona podstawą nie tylko festiwalowych spektakli, artyści odwołują się bowiem w swoich prezentacjach do całej twórczości Poety.

Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny. Festiwal rozpocznie się 7 października o godzinie 19.00 spektaklem pt. „Odchodzi” w reżyserii Leszka Mądzika, który zaprezentowany zostanie widzom w parku Południowym. Organizatorzy zadbali o dogodny i oryginalny transport dla widzów do miejsc pokazów – zabytkowym wrocławskim tramwajem, który będzie kursował po ulicach miasta przez cały czas trwania festiwalu. W tramwaju będzie można znaleźć fiszki z opisami każdego spektaklu z repertuaru. Wspólna podróż tramwajem to także znakomita okazja do wymiany opinii i wrażeń z innymi widzami, oraz do skompletowania ze wspomnianych fiszek własnej, prywatnej „kartoteki”.
Inną atrakcję organizatorzy mają dla tych osób, które przybędą na wszystkie spektakle – otrzymają one bowiem publikację rękopisu „Kartoteki” Tadeusza Różewicza. Wydanie wznowiono specjalnie z okazji festiwalu. Dołączony do „kartoteki” z fiszek stanie się z pewnością świetną festiwalową pamiątką.

O FESTIWALU
W rocznicę urodzin Tadeusza Różewicza (9 października) zakładamy mu naszą własną kartotekę. Chcemy pokazać nie tylko samo dzieło, ale przede wszystkim głębokie konsekwencje jego oddziaływania na czytelnika i teatr. Pragniemy przypomnieć i utrwalić wkład Artysty w przemianę teatru.
TADEUSZ RÓŻEWICZ I JEGO KARTOTEKA –„ROZRZUCENI” PO WROCŁAWIU
Festiwal Kartoteka Rozrzucona: T. Różewicz odbędzie się w dniach od 7 do 10 października w różnych miejscach we Wrocławiu – w mieście, w którym Poeta mieszkał i tworzył, aż do swojej śmierci. Będzie to prawdziwe święto, gdyż celebrujemy urodziny Poety we właściwy dla niego, jak i dla teatru sposób – w miejscach niezwykłych.
Program festiwalu składa się z trzech ściśle powiązanych ze sobą nurtów:
– Zawsze Fragment – w tym nurcie pokazujemy realizacje dramatów Różewicza, a dokładnie - ich części, które zaprezentowane zostaną w przestrzeniach ulicznych, m.in. na parkingu podziemnym,
– Powtórzenia – ten nurt złożony jest z „remiksów” wyjątkowych spektakli, opartych na tekstach Różewicza, z wykorzystaniem różnych środków artystycznej wypowiedzi - od teatru tańca, przez teatr formy, po teatr dramatyczny, które także rozegrane zostaną w przestrzeniach nieteatralnych,
– Parasol – pod tym hasłem pojawią się prezentacje, dowodzące wpływu Różewiczowskiej filozofii uprawiania teatru.

Na niektóre przedstawienia obowiązuje REZERWACJA WEJŚCIÓWEK, gwarantuje ona miejsce na widowni. Rezerwacji należy dokonać na następujące spektakle:

- KARTOTEKAreż. Marcin Kalisz
- LAMENT. Pamięci Tadeusza Różewiczareż. Ewa Wycichowska
- III FURIEreż. Marcin Liber
- ŚMIESZNY STARUSZEKreż. Krzysztof Gordon "
- PAW KRÓLOWEJreż. Paweł Świątek

Rezerwacja nie jest wymagana na spektakle odbywające się w:
- parku Południowym
- Sky Tower
- na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego: podwórze
- na Dworcu Świebodzkim: poczekalnie
- parkingu podziemnym pod NFM

Odbieranie wejściówek na spektakle, po uprzedniej rezerwacji, jest możliwe od 3 do 5 października w sekretariacie Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (Rynek-Ratusz 27, Wrocław). Po tym terminie wszelkie rezerwacje online przepadają.

Pełna informacja o festiwalu – harmonogram, opis spektakli i artystów, miejsca prezentacji, bilety – na stronie wydarzenia
http://www.kartotekarozrzucona.pl/

Festiwal Karoteka Rozrzucona: T. Różewicz jest jednym z wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, sfinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group