Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 2762
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: To będzie Noc Kupały

Niedziela, 13 czerwca 2021, 8:24
Aktualizacja: 8:25
Autor: red
REGION, Walim: To będzie Noc Kupały
Fot. organizatorzy
Noc Kupały to najkrótsza noc w roku, poświęcona żywiołom ognia i wody.

Dla dawnych Słowian była świętem miłości, radości i urodzaju. Jak nasi przodkowie obchodzili Noc Kupały? Jakie były zwyczaje oraz obrzędy? I czy kwiat paproci istnieje? Na te i inne pytania otrzymają Państwo odpowiedź podczas naszej Nocy Kupały, która odbędzie się 19 czerwca br. przy Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego „Akwarium” w Zagórzu Śląskim. Główną atrakcją imprezy będzie koncert Zespołu Muzyki Polskiej "Mokosza".

Tradycyjna polska muzyka rozbrzmi nad Jeziorem Bystrzyckim o godzinie 17.00 i pozostanie z nami do godziny 21.30. Przy słowiańskiej nucie będą Państwo mogli upleść swój wianek i w tę magiczną noc opuścić go na wody jeziora. Za najładniejsze florystyczne dzieła przewidziane są nagrody pod postacią vouchera dla 2 osób z darmowym wstępem do Zamku Grodno i Sztolni Walimskich. Voucher może również trafić do rąk znalazcy... kwiatu paproci.

Nie zabraknie też stoisk, na których znajdą się lokalne wyroby rękodzielnicze, ozdoby, miody, biżuteria i szlachetne kamienie, będzie też kuchnia ze swojskim jadłem, a także legendy i opowieści dotyczące Nocy Kupały. Podczas trwania imprezy nasze akwarium z lokalną ichtiofauną pozostanie otwarte, więc w nocnej scenerii będą Państwo mogli je zwiedzić. Serdecznie zapraszamy!!!

Twoja reakcja na artykuł?

6
27%
Cieszy
8
36%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
7
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group