Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4386
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: To był oszust, a nie prawnik

Środa, 15 listopada 2023, 10:20
Autor: red
Wałbrzych: To był oszust, a nie prawnik
Fot. KMP Wałbrzych
Pomimo że świadomość społeczeństwa na temat oszustw i innych przestępstw na szkodę seniorów jest już duża, w dalszym ciągu pojawiają się sytuacje, kiedy osoby starsze przekazują nieznajomym oszczędności swojego życia. Schemat oszustw jest różny. Przestępcy dzwonią i przedstawiają się jako członkowie rodziny, adwokaci czy policjanci. Tym razem 82–latka uwierzyła, że rozmawia z prawnikiem jej syna, który miał spowodować poważny wypadek drogowy i trafić do więzienia.

Wałbrzyska Policja wielokrotnie przestrzegała przed zbyt dużym zaufaniem podczas kontaktu telefonicznego z nieznajomymi. Ofiarami oszustw na wnuczka, wypadek czy fałszywego policjanta są najczęściej osoby starsze. Niestety, tym razem w historię, której nie było, uwierzyła 82-letnia mieszkanka naszego miasta.

Wczoraj do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna podając się za adwokata i poinformował o wypadku, który spowodował jej syn. Oszust zaproponował załatwienie sprawy. Rozpoczęła się rozmowa, podczas której seniorka nie zorientowała się, że wszystko o czym słyszy, nie jest prawdą. Gra na emocjach starszej kobiety spowodowała, że zdecydowała się ona przekazać 45 tysięcy złotych, które miały być kaucją i uchronić syna przed karą więzienia. Pod adres zamieszkania pokrzywdzonej przyjechała rzekoma asystentka prawnika, a pokrzywdzona przekazała jej pieniądze.

Po pewnym czasie 82-latka skontaktowała się z bliskimi. Wtedy seniorka zrozumiała, że została oszukana, a oszczędności jej życia trafiły w ręce przestępców. Informacja o tym zdarzeniu dotarła do wałbrzyskiej Policji, która prowadzi teraz w tej sprawie postępowanie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
2
17%
Smuci
4
33%
Złości
5
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group