Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 5021
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: To już prawdziwa plaga

Wtorek, 18 stycznia 2022, 6:34
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: To już prawdziwa plaga
Fot. KMP Wałbrzych
Trzynaście osób zostało zatrzymanych w ostatnich dniach za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających. To wynik prowadzonych praktycznie codziennie przez policjantów z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego działań zwalczających to zjawisko kryminogenne.

13 stycznia policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy po południu odwiedzili jedno z mieszkań w centrum naszego miasta i zatrzymali 35-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna ukrywał tam narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy. W tym samym czasie policjanci kryminalni pierwszego komisariatu zapukali do jednego z mieszkań na Piaskowej Górze. Tam z narkotykami w postaci marihuany oraz amfetaminy wpadł 25-latek. Tego samego wieczora, ci sami policjanci zespołu wywiadowców co poprzednio, pojechali na Poniatów. 28-letnia lokatorka jednego z mieszkań na widok funkcjonariuszy próbowała ukryć narkotyki za telewizorem, jednak to jej się nie udało. W tym przypadku policjanci zabezpieczyli największą ilość, bo blisko 140 porcji handlowych amfetaminy. Przed godziną 23:00 inni policjanci tego samego pionu wałbrzyskiej komendy na jednej z posesji w centrum Wałbrzycha zauważyli mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie środków zabronionych prawem. Zabezpieczone przy 37-latku narkotyki to amfetamina.

W piątkową noc policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali na terenie Sobięcina 21-latka. Młody mężczyzna ukrywał przy sobie narkotyki w postaci metamfetaminy i marihuany. Tego samego dnia około godziny 16:30 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy otrzymali zgłoszenie o samowolnym zajęciu przez dwóch mężczyzn lokalu mieszkalnego przy ul. Świerkowej należącego do gminy. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych 26-latków. Jeden z nich był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym za popełnione wcześniej przestępstwa, a drugi miał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy. Półtorej godziny później policjanci zespołu wywiadowców przeprowadzili kontrolę drogową na ul. 1 Maja. Podczas niej znaleźli przy kierującym 24-latku narkotyki w postaci metamfetaminy oraz marihuany. W piątkowy wieczór - około godziny 22:30 – na na ul. Jasnej w Boguszowie-Gorcach miejscowi funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę drogową. Kierujący samochodem osobowym 25-latek również był w posiadaniu narkotyków w postaci marihuany.

Sobota to jedna zatrzymana osoba z narkotykami. Tym razem około godziny 17:30 37-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego zatrzymali na ul. Sienkiewicza w Głuszycy tamtejsi policjanci. Przy mężczyźnie mundurowi znaleźli dwa woreczki z amfetaminą.

W niedzielę policjanci prowadzili dalsze działania. W nocy w ręce funkcjonariuszy prewencji pierwszego komisariatu na jednej z ulic Piaskowej Góry wpadł 23-latek posiadający przy sobie niewielkie ilości amfetaminy. W tym samym czasie policjanci w Boguszowie-Gorcach dokonali kontroli drogowej w Jabłowie i zatrzymali tam 19-letniego kamiennogórzanina mającego narkotyki w postaci marihuany. Wieczorem natomiast w dzielnicy Nowe Miasto policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy zatrzymali 26-latka. Przy nim znaleźli amfetaminę. Przed północą inni funkcjonariusze tego pionu udali się na jedną z ulic w centrum miasta, gdzie w ich ręce wpadł 21-latek, który również ukrywał w wierzchniej odzieży amfetaminę.

Teraz wszystkim zatrzymanym osobom za posiadanie narkotyków grożą 3 lata więzienia. O losie podejrzanych zadecyduje sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

1
9%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
18%
Smuci
1
9%
Złości
7
64%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group