Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4004
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: To on kradł na blika

Piątek, 9 kwietnia 2021, 13:16
Autor: red
Wałbrzych/REGION: To on kradł na blika
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci walczący na co dzień z przestępczością gospodarczą wałbrzyskiej komendy zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego o pomoc w ustaleniu tożsamości osoby widniejącej na udostępnionych zdjęciach.

Podczas prowadzonego postępowania funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z kamer monitorujących bankomaty. Na ich podstawie uzyskali wizerunek sprawcy i proszą o pomoc w celu ustalenia jego tożsamości. Być może ktoś z Państwa rozpozna mężczyznę i tym samym pomoże w jego zatrzymaniu.

Przypominamy, że metoda na tzw. blika polega na tym, że sprawca po przełamaniu hasła do aplikacji messenger, rozsyła wiadomości do osób z listy znajomych użytkownika, zwracając się z prośbą o udostępnienia mu właśnie kodu blik. Osoba pokrzywdzona będąc przekonana, że otrzymuje wiadomość od znajomego, prowadzi z nim korespondencję, a następnie na prośbę osoby podszywającej się pod użytkownika aplikacji, przekazuje kod blik, na podstawie którego sprawca dokonuje wypłaty pieniędzy z bankomatu i ostatecznie znika z gotówką.

Apelujemy do osób, które rozpoznają sprawcę tego czynu lub mają jakąkolwiek wiedzę nt. osoby widniejącej na zdjęciach o zgłoszenie się bezpośrednio do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przy ul. Mazowieckiej 2, o kontakt telefoniczny całodobowo z dyżurnym jednostki pod numerem telefonu 47 87 513 60, bądź o kontakt z prowadzącym postępowanie funkcjonariuszem pod numerem telefonu 47 87 514 31 (w dni robocze w godzinach 7:30-15:30).

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
1
5%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
3
16%
Złości
12
63%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group