Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 3995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trwa Ogólnopolska Giełda Kabaretowa – KopalniaK

Niedziela, 18 października 2015, 15:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 października 2015, 12:34
Autor: Katarzyna Szwarc
Wałbrzych: Trwa Ogólnopolska Giełda Kabaretowa – KopalniaK
Fot. Katarzyna Szwarc
Od soboty w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia trwa XVII Ogólnopolska Giełda Kabaretowa. Znana z poprzednich edycji PrzeWAŁka, od tego roku pojawia się pod nazwą Kopalnia Kabaretów, czyli w skrócie KopalniaK.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się ponad 30 grup kabaretowych i stand-uperów. Organizatorzy wybrali 9 z nich, którzy zmierzyli się ze sobą w przeglądzie kabaretowym i zawalczyli o trzy nagrody – Grand Prix, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę za Osobowość Sceniczną.

W sobotę od godziny 10:00 w Sali Łańcuszkowej trwał etap konkursowy, na który wstęp był bezpłatny. Zaś o 18:00 odbył się finał przeglądu kabaretowego – występ grupy, która otrzymała nagrodę Grand Prix – Czołówka Piekła oraz laureata Nagrody za Osobowość Sceniczną – Piotra Laskowskiego (Kabaret Sakreble).

Prowadząca tegoroczną edycję KopalniaKa, Katarzyna Pakosińska, z wrodzonym sobie wdziękiem umilała czas widowni zgromadzonej na Starej Kopalni do momentu przybycia gwiazdy wieczoru – Kabaretu Nowaki. Swoim mocno zaimprowizowanym wejściem, spowodowanym kilkudziesięciominutowym spóźnieniem, zielonogórskie trio podbiło serca wałbrzyskiej publiczności.

W niedzielę o 18:00 poznamy laureata/-ów Nagrody Publiczności, a gwiazdą zamykającą KopalniaKa będzie Kabaret Młodych Panów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group