Wałbrzych: Tym razem w Wałbrzychu poległ Zastal

Poniedziałek, 20 grudnia 2010, 12:16
Aktualizacja: 12:16
Autor: red
Trwa świetna passa młodzików Górnika Wałbrzych. Nasi koszykarze nie pozostawili żadnych złudzeń rówieśnikom z Zielonej Góry i pokonali Zastal 121–73.

Drużyna młodzików Górnika Trans Wałbrzych nadal nie zwalnia tempa i odniosła w tym sezonie już ósme zwycięstwo. Tym razem w pokonanym polu pozostawiła zespół Zastalu Zielona Góra. Nasi młodzi koszykarze pokonali zielonogórzan 121-73 i nadal nie zaznali jeszcze w tym sezonie goryczy porażki.

Zastal przed meczem z Górnikiem był wiceliderem, odnosząc do tej pory 7 zwycięstw, co nakazywało ostrożność i konieczność pełnej koncentracji w niedzielnym meczu. Niestety, młodzi zawodnicy Górnika rozpoczęli mecz rozkojarzeni i przez ponad połowę pierwszej kwarty nie potrafili złapać swojego normalnego rytmu gry. Ponadto drużyna Zastalu od początku spotkania do końca meczu mogła pochwalić się wysokim procentem trafionych rzutów osobistych i rzutów z dystansu. W miarę upływu czasu Górnik Trans przyspieszył jednak tempo gry i do przerwy prowadząc 59-37 mógł być spokojny o końcowy wynik. Ozdobą pierwszej części spotkania był z pewnością celny rzut z własnej połowy kapitana drużyny Górnika Mateusza Kłyża oddany w ostatniej sekundzie drugiej kwarty.

Tradycyjnie już drużyna Górnika zawodziła w przypadku rzutów osobistych – na oddanych w ciągu spotkania 37 rzutów aż 14 było niecelnych. To na pewno element, który nasi zawodnicy koniecznie muszą poprawić, jeżeli chcą w bieżącym sezonie walczyć o najwyższą stawkę.

Górnik Trans Wałbrzych – Zastal Zielona Góra 121-73 (25-12, 34-25, 41-17, 21-19)

Górnik: Krzymiński 33 (1x3), Szmidt 21, Szymanowski 21 (2x3), Dargacz 8, Kołaczyński 8, Smoleń 7, Kłyż 6 (1x3), Sadera 6, Jarosiński 5, Durski 4, Kowalski 2, Krzepina 0