Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3736
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uciekał przez Podgórze

Piątek, 5 czerwca 2020, 10:38
Aktualizacja: Sobota, 6 czerwca 2020, 9:18
Autor: red
Wałbrzych: Uciekał przez Podgórze
Fot. KMP Wałbrzych
W ciągu ostatnich 48 godzin wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy wsiedli za kierownice samochodów pomimo wydanych przez sąd zakazów prowadzenia pojazdów. Jeden z mężczyzn – wiedząc, że popełnia przestępstwo – postanowił zignorować nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę ulicami Podgórza.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w środę około godziny 10:45. Funkcjonariusze prewencji na ul. Niepodległości w Wałbrzychu rozpoznali jadącego pojazdem mężczyznę mającego aktualny zakaz kierowania pojazdami. Niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu samochodu do kontroli drogowej. Kiedy zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Mężczyzna z ul. Niepodległości wjechał w ul. Poznańską, gdzie zatrzymał samochód, a kiedy policjanci zajechali mu drogę, ponownie ruszył kierowanym przez siebie pojazdem w kierunku ul. Niepodległości. Stamtąd wjechał w ul. Świdnicką, by ponownie trafić na ul. Poznańską, gdzie ostatecznie po krótkim pościgu pieszym został obezwładniony, a następnie doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. Samochód 26-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc po wykonanych przez mundurowych czynnościach trafił na parking strzeżony. Uciekinier miał aktywne dwa zakazy sądowe – do 2022 roku.

Drugi z mężczyzn – 41-letni wałbrzyszanin - został natomiast zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego w czwartek przed godziną 12:00 na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowej ustalili, że mieszkaniec naszego miasta także posiada wydane przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w 2019 roku dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami.

Obaj podejrzani odpowiedzą teraz za popełnione przestępstwa przed sądem. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
3
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group