Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4287
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ukradł i sprzedał

Sobota, 27 czerwca 2020, 11:13
Aktualizacja: Niedziela, 28 czerwca 2020, 9:12
Autor: red
Wałbrzych: Ukradł i sprzedał
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali 24–latka, który w czerwcu dokonał kradzieży przewodów sterowniczych linii kolejowej. W tym samym czasie, poprzez przecięcie siekierą uszkodził także linie telekomunikacyjne. Straty, jakie spowodował, zostały oszacowane na łączną kwotę 12 tys. złotych.

W połowie czerwca dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu został powiadomiony o kradzieży przewodów sterowniczych do urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Do zdarzenia doszło przy ul Prostopadłej w Wałbrzychu. Dodatkowo sprawca poprzez przecięcie siekierą uszkodził linie telekomunikacyjne tzw „światłowód". Powstałe straty zostały oszacowane na łączną kwotę 12 tys. złotych.

Intensywne czynności policjantów z „jedynki” pozwoliły wytypować osobę mogącą dopuścić się tego przestępstwa. W minioną środę funkcjonariusze ustalili, że w sprawcą jest 24-letni wałbrzyszanin. Został on zatrzymany i przesłuchany. Przyznał się do kradzieży i uszkodzenia elementów infrastruktury telekomunikacyjnej i kolejowej.

W toku prowadzonych czynności, policjanci w puknie skupu złomu odzyskali skradzione przewody, które zostały opalone i sprzedane przez sprawcę w dniu dokonania kradzieży.

24-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
4
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
6
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group