Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4570
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ukradł powerbanki

Niedziela, 4 kwietnia 2021, 6:36
Autor: red
Wałbrzych: Ukradł powerbanki
Fot. KMP Wałbrzych
Najpierw dokonał kradzieży w jednym ze sklepów w Wałbrzychu, a następnie chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy, zaatakował obserwującego go cały czas pracownika ochrony obiektu.

Do kradzieży rozbójniczej doszło 31 marca około godziny 17:30 w jednym ze sklepów w centrum Wałbrzycha. Mężczyzna w średnim wieku ukradł z niego dwa powerbanki o wartości 120 złotych, co zauważył pracownik ochrony, który zareagował na popełniony przez mężczyznę czyn. Złodziej nie chciał jednak odpuścić i w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionych rzeczy najpierw siłowo zaatakował pokrzywdzonego, by ostatecznie uciec ze sklepu.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci kryminalni drugiego komisariatu zaraz po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie, kto stoi za sprawą kradzieży rozbójniczej. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ustalili, a dzień później nad ranem zatrzymali podejrzanego. Okazał nim się 35-letni wałbrzyszanin. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli również woreczek z narkotykami. Była to amfetamina, z której można było przygotować ponad 40 porcji handlowych tych środków psychotropowych.

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do obu przestępstw. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator zastosował w stosunku do mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
3
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group